AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Nowe szaty Bursy

Powiat

Trwają intensywne prace przy termomodernizacji Bursy Szkolnej w Ostrowie. Instytucja, która jest drugim domem dla ok. 150 uczniów spoza powiatu zyska na tym remoncie nie tylko nową elewację.

W końcu lipca 2021 r. podpisano umowę z wyłonioną w przetargu ostrowską firmą PBO na realizację tej inwestycji. Od kilku miesięcy trwają już intensywne prace budowlane.

- Jest to powód do zadowolenia, bo ostatni budynek oświatowy podlegający powiatowi przechodzi termomodernizację. Dzięki temu zyska nową elewację, dach, ale poprzez docieplenie oraz montaż fotowoltaiki powinien mieć konkretne oszczędności w użytkowaniu - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Przygotowania do tego zadania trwały od lat, zarówno pod względem opracowania projekt, jak i poszukiwania źródeł finansowania. Zadanie doczekało się realizacji w budżecie 2021 i 2022 roku.

Całość prac pochłonie ponad 2,5 mln zł. -,,Kwotę ok. 1,3 mln zł udało się naszemu powiatowi pozyskać z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych’’ – informuje Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski. Pozostała niemal w połowie część sfinansowana zostanie ze środków powiatu ostrowskiego.

Bursa Szkolna dysponuje ok. 150 miejscami noclegowymi przeznaczonymi dla młodzieży, głównie w trzyosobowych pokojach. Jest drugim domem dla uczniów, którzy wybierają ostrowskie szkoły, a pochodzą z innych powiatów czy nawet województw. Do dyspozycji młodzieży w budynku jest także biblioteka, siłownia, stołówka, pokoje do cichej nauki, trzy świetlice, kuchenki młodzieżowe oraz łazienki.

W pierwszej kolejności wykonano ocieplenie fundamentów oraz wymieniono część połaci dachowej.

Jak informuje Sławomir Tyburcy z Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego, zakres prac obejmuje jeszcze wymianę pokrycia dachu i montaż instalacji fotowoltaicznej, wymianę okien, ocieplenie ścian i położenie nowych tynków.

Dzięki tej inwestycji zyskają nie tylko mieszkańcy i pracownicy Bursy, ale również ta część Ostrowa Wielkopolskiego. Szarą bryłę zastąpi kolorowy i przyjazny obiekt.

Na realizację całości wykonawca ma rok od podpisania umowy.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Niedziela
Listopad 2021
Listopad
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jakuba, Stefana, Romy
REKLAMA