Centra odpaliła!

Po serii porażek piłkarze Centry pokazali wreszcie pełnię swoich możliwości pokonując na Stadionie Miejskim Obrę Kościan aż 8:2.

Kibice w Ostrowie mieli prawo obawiać się wyniku sobotniej konfrontacji z Obrą Kościan. Piłkarze Centry po przymusowej przeprowadzce na Stadion Miejski rozpoczęli bowiem fatalną passę przegrywając kolejne mecze z niżej notowanymi rywalami. W tej sytuacji Obra Kościan wydawała się groźnym przeciwnikiem, jako że jest to zespół zainteresowany walką o wysokie lokaty w IV lidze i przed tym spotkaniem wyprzedzał Centrę w tabeli.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie bardzo zdeterminowani i już w 6. minucie objęli prowadzenie po strzale Szymona Strączkowskiego. W niespełna kwadrans później Jakub Kłobusek podwyższył na 2:0, a po 25. minutach Centra prowadziła już 3:0. Udana pierwsza połowa zakończyła się golem do szatni autorstwa J. Kłobuska, po którym ostrowianie mogli w znakomitych nastrojach udać się na przerwę.

Druga połowa przez pierwszy kwadrans była w miarę wyrównana, później jednak gospodarze znów ruszyli do szturmu i w ciągu kolejnych piętnastu minut dołożyli kolejne trzy bramki, choć w 70 minucie gościom udało się zdobyć honorowego gola. Na dziesięć minut przed końcem meczu Centra straciła drugą bramkę, ale szybko odpowiedział na to Tomasz Krakowski również wpisując się na listę strzelców i ustalając wynik meczu na 8:2.

KP Centra 1946 Ostów Wielkopolski – Obra 1912 Kościan 8:2 (4:0)

Centra: Szymon Strączkowski (6’ i 60’), Jakub Kłobusek (18’, 43’ i 75’), Michał Kucharski (25’ i 72’), Tomasz Krakowski (82')

Obra: Krzysztof Tomczak (70’), Patryk Łakomy (80’)