Wykonały zadanie!

Piłkarki Ostrovii wykonały ostatnie tegoroczne zadanie i wyjazdowym meczu pucharowym pokonały 3:0 GSS Grodzisk Wielkopolski awansując do kolejnego etapu rozgrywek.

Biało-czerwone podtrzymały zwycięską passę w meczach z drużyną z Grodziska Wielkopolskiego. W poprzednim sezonie w II lidze wygrywały 2:1 i 5:1. W tym sezonie oba zespoły występują w różnych grupach, ale los zetknął je w 1/16 Pucharu Polski i raz jeszcze ostrowianki potwierdziły swoją wyższość.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, a nawet w pierwszym jej kwadransie. W 14. minucie Ostrovia objęła prowadzenie, a minutę później Maria Gościniak podwyższyła na 2:0 ustawiając przebieg dalszej części meczu. W 26. minucie Gościniak popisała się efektownym strzałem z ponad 30 metrów, o którym piłka wylądowała w bramce rywalek, a wynik 3:0 utrzymał się do końca meczu.

Pucharowe zwycięstwo potwierdziło dobrą dyspozycję biało-czerwonych w tym sezonie i pozwoliło zatrzeć złe wrażenie po ligowej porażce w meczu ostatniej kolejki.

TP Ostrovia 1909 Ostrów – GSS Grodzisk Wielkopolski 0:3 (0:3)

Bramki: ? (14’), Maria Gościniak (15’ i 26’)