Grały ligi okręgowe

W miarę udane były ostatnie mecze drużyn powiatu ostrowskiego występujących w ligach okręgowych. Nasze zespoły odnotowały 6 zwycięstw, 2 remisy i tylko 2 porażki, a aż trzy z nich zdobyło tytuły mistrza jesieni - Barycz Janków Przygodzki (A-klasa) oraz Pogoń II Nowe Skalmierzyce i OKS Ostrów Wielkopolski (B-klasa).

Klasa Okręgowa /1-2-0/

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej miłą niespodziankę sprawiła swoim kibicom Odolanovia Odolanów pokonując na wyjeździe 2:1 LZS Doruchów. Piłkarze z Odolanowa obie bramki zdobyli między 22. a 31. minutą, a ich autorami byli Mateusz Goliński i Maciej Szulc. Później goście bronili korzystnego wyniku i choć w 68. minucie stracili bramkę, to zwycięstwa nie pozwolili sobie wydrzeć inkasując cenne trzy punkty.

Podziałem punktów zakończyły się powiatowe derby, w których Ogniwo Łąkociny podejmowało Raszkowiankę Raszków. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Tomasza Kempińskiego w 8. minucie, później jednak raszkowianie nie tylko doprowadzili do wyrównania po bramce Damiana Spaleniaka, ale tuż przed przerwą objęli prowadzenie po celnym strzale Szymona Nowickiego. W drugiej połowie gospodarze uratowali remis – gola na 2:2 zdobył Daniel Krawiec ustalając wynik meczu.

Wygrana Odolanovii nie pozwoliła jej opuścić ostatniego miejsca (15.), ale zmniejszyła do 1 punktu stratę do przedostatniej drużyny. Raszkowianka przesunęła się na miejsce 13, natomiast Ogniwo zajmuje miejsce 10.

A-klasa /4-0-2/

Grupa 8

W ostatniej kolejce rundy jesiennej w grupie 8 zwycięstwo odnieśli tylko Czarni Wierzbno pokonując w Kaliszu Prosnę 3:0 po bramkach Krystiana Klimka, Jakuba Pacyny i Damiana Waloszczyka. KUKS Zębców przegrał z Gladiatorami Pieruszyce 2:5, a o losach meczu zadecydowało pierwsze pół godziny, po której ostrowianie przegrywali już 0:3. Gole dla KUKS-u zdobyli Paweł Olejnik i Daniel Lis. Błękitni Chruszczyny przegrali na własnym boisku z Czarnymi Dobrzyca 1:4. Honorową bramkę z rzutu karnego zdobył Ryszard Tomczak.

Porażka Błękitnych zepchnęła ich do strefy spadkowej na miejsce 12, choć szansę na jej opuszczenie piłkarze z Chruszczyn będą mieć za tydzień w zaległym meczu z Prosną Kalisz. KUKS Zębców po dobrym początku sezonu również znacznie obniżył loty i przerwę zimową spędzi na miejscu 9. Powody do satysfakcji mogą natomiast mieć w Wierzbnie, bo choć Czarni zakończyli rundę jesienną na miejscu 4. to mają taki sam dorobek punktowy jak zespoły na miejscach 2 i 3, a to oznacza że wiosną Czarni będą się liczyć w walce o awans.

Grupa 9

Barycz Janków Przygodzki przypieczętowała udaną rundę jesienną i tytuł „mistrza jesieni” wyjazdowym zwycięstwem 3:1 nad Pogonią Trębaczów. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Tarchalanki Tarchały Wielkie z LKS-em Godziesze. Wynik ten sam, niestety na korzyść rywali, przyniósł mecz Iskry-Prosny Sieroszewice z wiceliderem Lilią Mikstat. Zwycięstwo w minimalnych rozmiarach – 1:0 zanotował za to LKS Czarnylas pokonując na własnym boisku zamykającego tabelę Pelikana Nowy Karolew. Orzeł Wysocko Wielkie przegrał 0:3 z KS-em Rogaszyce.

LKS i Iskra zakończyły rundę jesienną z dorobkiem 13 punktów na miejscach 12-13. Mający o 4 punkty więcej Orzeł zajmuje miejsce 8, a na miejscu 6 pierwszą część sezonu zakończyła Tarchalanka. Barycz jest samodzielnym liderem z przewagą 5 punktów nad wiceliderem.

B-klasa /1-0-0/

Grupa 9

OKS Ostrów fotel lidera i tytuł mistrza jesieni zdobył w niecodziennych okolicznościach. Zespół Phtyopharmy Klęka nie stawił się w Ostrowie na zaległy mecz 7 kolejki, w związku z czym sędzia odgwizdał walkowera, a to oznacza że OKS przystąpi do rundy wiosennej z 3 punktami przewagi nad wiceliderem – Sulmirczykiem Sulmierzyce. Występujęcy w tej grupie Huragan Szczury zajmuje miejsce 4, a Błysk Daniszyn – 6.

Grupa 11

Tutaj wszystkie zaległości odrobiono przed tygodniem, przypomnimy zatem, że na miejscach premiowanych awansem znajdują się Pogoń II Nowe Skalmierzyce i Dąb Dębinca, miejsce 4 zajmuje Bonikowia Boników, a przedostatnie 11 Wtórkowianka Wtórek.