25. mistrzowski medal Stali LA

Lekkoatletyka

Dawid Borowski ze Stali LA zdobył wicemistrzostwo Polski U-23 w biegu przełajowym na 4 kilometry. Jest to 25 medal Mistrzostw Polski zdobyty przez ostrowski klub w tym sezonie.

W sobotę 27 listopada w Tomaszowie Lubelskim odbyły się 93. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Zawody zakończyły się wielkim sukcesem Dawida Borowskiego, który w biegu na 4 km zajął 2. miejsce w kategorii U-23, a równocześni 5. w kategorii seniorów.

KS Stal LA Ostrów na ostatnie w tym sezonie zawody rangi mistrzowskiej wystawiła 10-osobową reprezentację zawodniczek i zawodników podopiecznych trenerki Kamili Grzegorowskiej.

W biegu na 2 km w kategorii U-18 Lena Dąbrówka zajęła 28 miejsce. Na tym samym dystansie w rywalizacji U-20 Paulina Szczepaniak zajęła miejsce 19. Lena i Paulina zdobyły po 1 punkcie do rekordowego w tym roku dorobku Stali w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży. W kategorii U-20 24. była Anna Losy, a 25. Zuzanna Sztok.

W biegu na 3 km w kategorii U-18 Bartosz Polak zajął 29. miejsce (1 p.), natomiast w kategorii U-20 Jakub Chmielarz wywalczył  9. miejsce (6 p), a Marek Jankowski uplasował się na miejscu 38.

W biegu na 6 km w kategorii U-20 Kacper Adamczak, zwycięzca tegorocznego Biegu Republiki Ostrowskiej zajął 13. miejsce (3 p)

Przegrać tylko z Oliwerem Mutwilem, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski to jak wygrać – oceniła występ Dawida Borowskiego trenerka Kamila Grzegorowska. – Srebrny medal to ogromny sukces Dawida, który przed rokiem był dziesiąty wśród seniorów i czwarty w gronie młodzieżowców. Teraz finiszował na piątym miejscu w Polsce w gronie seniorów, co jest sporym osiągnięciem.

Trenerka ostrowskich biegaczy i biegaczek zwróciła uwagę, że trasa w Tomaszowie Lubelskim była bardzo trudna z szalenie mocnym podbiegiem.

My nie trenujemy w takich warunkach, tym bardziej cieszą te miejsca, które zajęli nasi zawodnicy. Zdobyliśmy 25. medal w tym roku do naszej klubowej kolekcji oraz dołożyliśmy punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, co bardzo nas cieszy – podsumowała trenerka KS Stali LA.