AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Harcerze powrócili z zimowisk /foto/

Turystyka

Aż na trzech zimowiskach przebywali w tegoroczne ferie ostrowscy harcerze. Szczep Jedenastka przebywał w Zakopanem, Szczep Nieprzemakalni w harcerskim schronisku „Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej, a Szczep Jedyneczka w Chacie Izerskiej w Szklarskiej Porębie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Brak w roku ubiegłym ferii zimowych był zapewne jedną z przyczyn, dla których w tym roku harcerze wyjątkowo licznie wyjechali na zimowiska. W trzech wyjazdach zorganizowanych przez szczepy: Jedenastka, Nieprzemakalni i Jedyneczka wzięło udział ponad 160 harcerzy.

Jako pierwsi już 15 stycznia wyjechali do Zakopanego harcerze z „Jedenastki”. Tradycyjnie ich wyjazd w dużej mierze opierał się na doskonaleniu umiejętności narciarskich, nie zabrakło jednak zwiedzania ciekawych miejsc, a także akcentów typowo harcerskich – kilkoro uczestników w trakcie zimowiska złożyło Przyrzeczenie Harcerskie, inni otrzymali wyższe stopnie. Całość odbywała się w atmosferze „Opowieści z Narnii”. W Zakopanem harcerze przebywali do 22 stycznia. Komendantką zimowiska była komendantka szczepu phm. Anna Pierucka. Relację dzień po dniu z tego zimowiska obejrzeć można na FB Szczepu Jedenastka.

19 stycznia do Bukowiny Tatrzańskiej wyruszyli „Nieprzemakalni”. Pięć dni spędzonych w harcerskim schronisku „Głodówka” upłynęło im na grach i zabawach na śniegu, odkrywaniem atrakcji najbliższej okolicy, a w drodze na zimowisko zatrzymali się również w Krakowie. Również w tym wypadku wyjazd był okazją do zdobycia „nowych szlifów” – były Obietnice Zucha, a także nowe gwiazdki i stopnie, a w ostatni wieczór z rąk komendantki hufca stopień podharcmistrzyni otrzymała komendantka szczepu Julia Langner, dla której był to debiut w roli komendantki zimowiska. Hasłem przewodnim tego wyjazdu było "Piękni my w pięknym świecie". Film podsumowujący to zimowisko obejrzeć można na FB Szczepu Nieprzemakalni.

W drugim tygodniu ferii – 25 stycznia harcerze z „Jedyneczki” wyjechali do Szklarskiej Poręby. Zakwaterowani w schronisku „Chata Izerska” przez 5 dni przemierzali górskie szlaki „Ducha Gór” w baśniowej atmosferze Braci Grimm. W trakcie wypraw zdobywali Szrenicę i Wysoki Kamień, odwiedzili wodospady Szklarki i Kamieńczyka, sprawdzili jak chybocze się Chybotek i zajrzeli do „Grobu Karkonosza”. Dodatkową atrakcją była wycieczka do Karpacza. I w tym wypadku część uczestników powróciła z nowymi stopniami lub funkcjami nadanymi na zimowisku. Komendantem zimowiska był komendant szczepu phm. Dawid Binek. Więcej informacji o tym zimowisku znaleźć można na FB Szczepu Jedyneczka.

- Bardzo się cieszę zarówno z liczby uczestników jak i z liczby zimowisk – mówi hm. Izabela Potasznik, komendantka hufca. – Szczególne podziękowania kieruję w stronę kadry instruktorskiej szczepów, które podjęły się organizacji zimowisk. Wiem jaką wykonali fantastyczną pracę po to by ich wyjazdy miały bogaty program i były niezapomnianą przygodą dla naszych harcerzy.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
REKLAMA