AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Interna w nowej odsłonie

Zdrowie

Zakończyła się modernizacja Interny B w ostrowskim szpitalu. Tym samym oba oddziały internistyczne zostały kompleksowo wyremontowane.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Dysponująca ponad 60 łózkami interna to jeden z największych obszarów medycznych w ostrowskim szpitalu. M.in. ze względu na wielkość i specjalizację podzielona została na dwa niezależne oddziały A i B. W 2016 r. za kwotę ok. 3mln zł pochodzących z budżetu Powiatu Ostrowskiego wyremontowana została pierwsza część Interna A.

Dawniej 6-8 osobowe sale pacjentów i jedna toaleta na korytarzu zastąpione zostały 2, 3 i 5 osobowe salami z odrębnymi sanitariatami a także praktycznym zapleczem dla personelu.

Na swoją remontową kolej czekała część B interny. Pieniądze na ten cel szpital pozyskał z rezerwy Premiera. Przeszkodą w rozpoczęciu prac była także epidemia koronawirusa, w walce z którą oddziały internistyczne były bezpośrednio zaangażowane. Ostatecznie remont mógł zostać zrealizowany.

- Od ponad 10 lat konsekwentnie, krok po kroku modernizujemy ostrowski szpital. Cieszy fakt, że Interna B jest przedostatnim oddziałem w budynku głównym szpitala, który został wyremontowany Realizacja tego zadania była możliwa dzięki rekomendacji i zaangażowaniu wielu osób. Szczególnie podziękowania chciałbym przekazać parlamentarzystom: Minister Marlenie Maląg, Posłom Tomaszowi Ławniczakowi i Katarzynie Sójce – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Nowy oddział został wyposażony w nowoczesny sprzęt, ale także, co jest już standardem w ostrowskiej lecznicy, wyróżnia się kolorystyką i wystrojem.

- Inwestycja kosztowała ok. 3 mln zł, z czego ok. 2,4 mln pochodziły z funduszy rządowych, budżet powiatu wsparł to zadanie kwota ok. 600 tys. zł, a szpital wyasygnował z własnych funduszy 24 tys. zł. – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Inf. Biuro Prasowe Starostwa Powiatowego

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
REKLAMA