AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Pomoc medyczna dla Ukrainy

Zdrowie

Ostrowski szpital wspiera medyków z Ukrainy! Z myślą o potrzebach tamtejszych lekarzy ostrowska lecznica wyśle jedną ze swoich karetek wraz z zebranymi darami rzeczowymi.
Symboliczne przekazanie sprzętu odbyło się 28 marca 2022 r. przed ostrowskim szpitalem w 33 dniu agresji.

Zbiórka sprzętu i organizacja konwoju to inicjatywa dyrektora szpitala Dariusza Bierły, który mówił że to gest solidarności ukraińskimi służbami medycznymi. Obecny na spotkaniu Starosta Ostrowski podkreślił, że wsparcie to ma znaczenie w kontekście toczącej się od miesiąca wojny. Liczy się, żeby pomoc potrzebującym była rozłożona w czasie.

zdjecie

A w ramach szpitalnej akcji pomocy uzbierało się całkiem sporo. Tyle, że do jej zmieszczenia potrzeba było aż czterech busów. Wszystko ma trafić do jednego ze szpitali wojskowych w pobliżu Lwowa, placówki, której lekarze współpracowali z ostrowską lecznicą.

zdjecie

-,,Karetka, którą chcemy przekazać to pojazd z naszych zasobów używany, ale w dobrym stanie. Dodatkowo dzięki wsparciu sponsorów, zakupiono sprzęt i materiały i leki. Udało się także zebrać bardzo potrzebny w sytuacji obrażeń wojennych sprzęt medyczny. Zakupy skonsultowane zostały z personelem na Ukrainie. Są to stabilizatory, deski ortopedyczne, płyny infuzyjne a więc materiały wykorzystywane w leczeniu osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych’’- powiedział Dariusz Bierła dyrektor Ostrowskiego szpitala.

zdjecie

Zanim dary trafią do potrzebujących muszą jeszcze przejść procedurę odprawy w Służbie Celnej.

W spotkaniu związanym z przekazaniem sprzętu uczestniczyli także: Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego oraz Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski, Piotr Skoczylas wicedyrektor szpitala oraz Izabela Rykowska naczelna pielęgniarka.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego
REKLAMA