AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Pomoc z Niemiec dla uchodźców z Ukrainy dotarła do powiatu ostrowskiego

Powiat

Około 6,5 tony darów otrzymał Powiat Ostrowski z partnerskiego Sonnebergu w Niemczech. Produkty przeznaczone są dla obywateli Ukrainy, którzy schronili się przed wojną w naszym powiecie.

REKLAMA

Dary dotarły do naszego powiatu w specjlanym konwoju humanitarnym sześciu aut w dniu 6 marca 2022 roku. Całość składowana została w magazynach ZSP Centrum Kształcenia Praktycznego w Przygodzicach.

Akcja jest efektem wczesniejszych rozmówwładz samorzadowych obu powiatów. Jednak skala ofiarności zakoczyła oby włodarzy.

- Realizujemy, wraz z naszym miastem partnerskim Sonneberg, bardzo konkretne projekty w edukacji w szkolnictwie zawodowym. Ostatnio wzwiązku z uchodźcami napływającymi do Polski, pojawiła się w naszych rozmowach propozycja konkretnej pomocą dla tych Ukraińców, którzy pzebywają na terenie powiatu ostrowskiego. Bardzo dziękujemy za tak szybką reakcję. Dziś juz dary zostały przywiezione na miejsce. W tej chwili trwa ich sortowanie i wkrótce zapadnie decyzja gdzie zostaną dalej przekazane - powiedział Starosta Ostrowski, Paweł Rajski.

* DSC_0014

- Informację o zbiórce rozpowszechniliśmy w naszym mieście (Sonneberg). Oddźwięk przerósł nasze oczekiwania! Sześć samochodów przywiozło w sumie 6,5 tony darów. Są tam artykuły spożywcze, artykuły dla kobiet, dla dzieci, karma dla zwierząt; lodówki oraz inne rzeczy. Cieszy mnie bardzo, że te rzeczy zostały przekazane na ręce mojego przyjaciela z powiatu ostrowskiego, starosty Pawła Rajskiego - powiedział Jurgen Koepper.

Wielka pomoc w rozładowaniu wykazali się uczniowie klas mundurowych ZSP CKU Przygodzice.

zdjecie

Na spotkaniu z dziennikarzami podkreślono także, iż władze niemieckiego powiatu już teraz gotowe są przyjąć do Sonnebergu określona liczbę osób z Ukrainy. Obecny na spotkaniu przedstawiciel niemieckiego oddziału Czerwonego Krzyża Ady Schooler wyraził zadowolenie, iż - jak to określił - jako organizacja mogą być, choć małą, częścią tego systemu pomocowego.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Poniedziałek
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Andrzeja, jądrzeja, Małgorzaty
REKLAMA