AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Interna B oficjalne oddana do użytku /video/

Zdrowie

W dniu 14 kwietnia 2022 r. oficjalnie oddano do użytku wyremontowany oddział Internistyczny B w ostrowskim szpitalu. To jeden z ostatnich oddziałów szpitalnych, które przeszły metamorfozę w ostrowskiej lecznicy.
REKLAMA

Interna B, to 30-łóżkowy oddział, wraz z częścią B oferują cały pion opieki internistycznej dla pacjentów.

-,,To jest właściwie oddanie zupełnie nowego oddziału, bo zakres prac był tutaj ogromny. Remont był bardzo dużym wyzwaniem, ale ostateczne efekty są bardzo dobre. Cała inwestycja kosztowała ok. 3 mln. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia finansowego z rezerwy 2,4 Premiera i dotacji samorządu powiatowego w wysokości 600 tys. zł’’ – powiedział Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

zdjecie

Modernizacja to poprawa warunków pobytu dla pacjentów oraz pracy personelu medycznego. Ci pierwsi mają teraz do dyspozycji 2,3 i 4 osobowe pokoje z własnymi węzłami sanitarnymi oraz sala do intensywnego nadzoru.

-,,To już chyba nasta uroczystość, kiedy mogę gościć na zakończeniu kolejnej inwestycji. Bo jako organ prowadzący inwestujemy od ponad 10 lat w szpital. W obecności tak wielu zacnych gości pragnę powiedzieć, że jestem dumny z radnych powiatowych, którzy nie szczędzą grosza, kiedy trzeba zainwestować w ostrowski szpital‘’ – mówił Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

–,,Cieszę się, że możemy tu być po raz kolejny. Należy zwrócić uwagę, że te działania dla dobra mieszkańców powiatu są podejmowane w porozumieniu rządu i samorządu’’ – powiedziała Marlena Maląg Minister Rodziny, podkreślając w swojej wypowiedzi, że z funduszy rządowych ostrowska lecznica otrzymała ok. 30 mln zł.

zdjecie

Symboliczne klucze do nowego oddziału przekazali Kierownikowi Interny, Pielęgniarce Oddziałowej i Dyrektorowi Szpitala Minister Marlena Maląg, poseł i jednocześnie lekarz tego oddziału Katarzyna Sójka i Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

zdjecie

Nowy oddział poświęcił kapelan ks. Krzysztof Lipiński.

zdjecie

Specjalny list od Premiera M. Morawieckiego odczytała europoseł Angelika Możdżanowska.

Remont oznaczał nie tylko zmianę standardu pomieszczeń, ale w kwocie inwestycji znalazło się także wyposażenie w sprzęt medyczny o czym z dumą opowiadał kierownik Oddziału.

-,,Wszystkie łóżka są podłączone do kardiomonitorów podłączonych do centrali, która znajduje się w dyżurce pielęgniarskiej. Pozyskaliśmy ponadto wysokiej klasy ultrasonograf oraz sprzęt do badań chorób krążenia. Niewiele klinik w Polsce dysponuje takim wyposażeniem’’ – mówił dr n. med. Piotr Matyjaszczyk.

* DSC_0261  

To co najczęściej zostało podkreślane przez przybyłych gości, w tym liczną reprezentację parlamentarzystów, Wojewodę Wielkopolskiego, Dyrektora Oddziału NFZ w Poznaniu oraz cytowane powyżej osoby to rola, jaką ostrowski szpital odegrał w walce z koronawirusem. W szczytowym okresie pandemii w Ostrowie było ok. 240 łóżek covidowych, a pierwszym oddziałem, który pełni przekształcony został w Oddział covidowy była właśnie Interna B.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA