AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Wielkanoc za murami

Na Sygnale

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas dla każdej rodziny. Szczególnie trudny dla osadzonych, którzy swoich rodzin często nie widzą dłuższy czas. Jednak nie tylko oni spędzają święta poza domem - na straży i w ciągłej gotowości są funkcjonariusze.

REKLAMA

W gotowości

Czas świąt kojarzy się przede wszystkim z rodziną, bliskością, niezwykłymi zapachami dochodzącymi z kuchni i chwilą zapomnienia o problemach dnia codziennego. Jednak jest grupa osób, która nawet w tym szczególnym czasie musi być przygotowana na wszystko - to funkcjonariusze. W każdej chwili ich spokój może zostać przerwany i mogą zostać wezwani do służby, a wszystko po to, by obywatele mogli czuć się bezpiecznie. Dyspozycyjność - to słowo kluczowe. Dotyczy to również ostrowskich więzienników, którzy codziennie stawiają czoła wielu problemom.

 

Wielkanoc

Okres świąt to wyjątkowy czas dla każdego. Dzięki kapelanowi ostrowskiej jednostki penitencjarnej, ks. Arturowi Filipiakowi, osadzeni mają możliwość by przeżyć te chwile bliżej Boga. W poniedziałek odbyła się spowiedź, w czwartek i piątek nastąpi celebracja misterium paschalnego, a całość zakończą msze święte w I. i II. dzień Świąt Wielkanocnych. Ważnym aspektem jest również posiłek, gdyż są dania, które szczególnie kojarzą nam się z tym czasem. Więzienna kuchnia ostrowskiego aresztu choć w minimalnym stopniu spróbuje przybliżyć świąteczną atmosferę osadzonym, przygotowując dla nich domowe menu. W I. Dzień Świąt mogą liczyć na gotowane jajko, białą kiełbasę, rosół, ziemniaki i groszek z marchewką. Następnego dnia prócz gotowanego jajka pojawi się kiełbasa śląska, zupa pomidorowa, a także kotlety mielone z ziemniakami i buraczkami.

 

Kontakt z rodziną

Prócz możliwości rozmowy przez telefon, czy komunikator Skype, istnieje również szansa na widzenie z rodziną - o szczegółach można dowiedzieć się z oficjalnej strony Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Tekst: plut. Krzysztof Dutkiewicz

Zdjęcia: plut. Krzysztof Dutkiewicz

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA