"Szpital" w Ostrovii. Porażka z Polonią

Problemy zdrowotne nie opuszczają zespołu Ostrovii 1909, a nasiliły się jeszcze bardziej po sobotnim meczu z Polonią 1912 Leszno przegranym 0:1.

W starciu z wiceliderem V Ligi z powodu urazów nie mogli wystąpić Tomasz Kowalski, Jakub Kramarczyk, Mateusz Stawski, Dawid Płaczek, a ponadto z powodów osobistych zabrakło Patryka Perza.

Jakby tego było mało między 28 a 30 minutą spotkania plac gry przedwcześnie opuścić musieli Nikodem Modrzyński i Piotr Skrzypczak. Ten pierwszy otrzymał mocne uderzenie nogą w nos i został przewieziony do ostrowskiego szpitala.

Pojedynek Ostrovii z Polonią był typowym meczem walki. Zawodnicy obu ekip na boisku zostawili dużo sił i zdrowia. Biało-czerwoni najgodniejszą sytuację mieli w 20 minucie. Po rzucie rożnym uderzał Karol Krystek ale piłkę odbił golkiper gości.

Identyczną sytuację w 35 minucie mieli gracze Polonii. Tutaj strzałem głową wynik spotkania otworzył Łukasz Bugzel. Wynik nie uległ już zmianie. Mocno osłabiona Ostrovia walczyła do końca ale 3 punkty pojechały do Leszna.

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Polonia 1912 Leszno 0:1 (0:1)

bramka: Łukasz Bugzel (35’)

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Mateusz Rachwalski, Jakub Jędrzejak, Paweł Zadka, Piotr Skrzypczak (30’ Maciej Kaniewski), Nikodem Modrzyński (28’ Mariusz Poślednik), Karol Krystek, Peter Suswam, Mikołaj Lewandowski, Mikołaj Marciniak, Mateusz Ziemiański (77’ Szymon Celmer)

Źródło: ostrovia1909.pl