Grały ligi okręgowe

Siedem zwycięstw, cztery remisy i cztery porażki - to bilans drużyn z powiatu ostrowskiego z minionego weekandu z boisk lig okręgowych.

Klasa Okręgowa /0-2-0/

Odolanovia Odolanów zremisowała na własnym boisku z RKS-em Radliczyce 2:2. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po golach Macieja Szulca i Artura Stachowicza, niestety w pierwszej i w ostatniej minucie drugiej połowy goście pokonali bramkarza Odolanovii i uratowali remis.

Remis w wyjazdowym meczu z Olimpią Brzeziny odnotowało również Ogniwo Łąkociny. Ekipa z Łąkocin również prowadziła, 1:0 po golu Tomasza Kempińskiego w 14 minucie, ale gospodarze doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Tym razem pauzowała Raszkowianka, której sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Raszkowianie mają na koncie tylko 12 punktów i tracą aż 9 punktów do Odolanovii i Ogniwa, które utrzymują się tuż nad strefą spadkową.

A-klasa /3-2-3/

W grupie 8 Błękitni Chruszczyny sprawili sporą niespodziankę pokonując na wyjeździe CKS Zduny 4:1 po dwóch bramkach Adriana Olejniczaka oraz Mateusza Straburzyńskiego i Ryszarda Tomczaka.  W spotkaniu z Sokołami w Droszewie Kamil Nowak z Czarnych Wierzbno popisał się w drugiej połowie klasycznym hat-trickiem dając swojej drużynie zwycięstwo 3:1. Z kolei rzut karny uratował jeden punkt dla KUKS-u Zębców w domowym meczu z LZS-em Kuczków. Ostrowianie pierwszą połowę przegrali 0:1, ale po przerwie wspomniany rzut karny na wyrównującą bramkę zamienił Paweł Olejnik i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Błękitni zbliżyli się na 5 punktów do KUKS-u i wydaje się, że między tymi drużynami rozegra się walka o utrzymanie w A-klasie.

W derbowym meczu w grupie 9 LKS Czarnylas pokonał 2:1 Tarchalankę Tarchały Wielkie. Tarchalanka prowadziła po pierwszej połowie po golu zdobytym przez Romana Tymofiva, gospodarze jednak po przerwie w ciągu dwóch minut odwrócili losy meczu zdobywając dwa gole, których autorami byli Mateusz Drapikowski i Bartłomiej Wasiela. Barycz Janków Przygodzki zgubiła punkty remisując 2:2 z Lilią Mikstat. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie i dwukrotnie zespół z Mikstatu potrafił odrabiać straty. Orzeł Wysocko Wielkie przegrał u siebie 0:2 z LZS-em Czajków, podobnie jak Iskra-Prosna Sieroszewice w wyjazdowym meczu z Victorią Laski. Zespół z Czarnegolasu dzięki zdobytym punktom oddalił się nieco od strefy spadkowej, nad którą utrzymują się też zespoły z Sieroszewic i Wysocka. Z kolei strata Baryczy do prowadzącego LKS-u Jankowy wzrosła do 3 punktów, aczkolwiek jankowianie mają w zanadrzu zaległy mecz z Tarchalanką.

B-klasa /4-0-1 /

Do A-klasy pewnie zmierza OKS Ostrów, który pokonał w powiatowych derbach Błysk Daniszyn 3:1. Z kolei 3. w tabeli Huragan Szczury wygrał u siebie z rezerwami Stali Pleszew 2:0. Zespół ze Szczur ma jednak niewielkie szanse awansu na miejsce 2, gdyż traci do Sulmirczyka Sulmierzyce aż 9 punktów. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w następnej kolejce i mecz ten powinien wiele rozstrzygnąć w kwestii walki o miejsce 2.

Lider grupy 11 Pogoń II Nowe Skalmierzyce zapewnił sobie awans do A-klasy na cztery mecze przed zakończeniem rozgrywek pokonując u siebie aż 9:0 LZS Siedlików. Trzecia w tabeli Bonikowia Boników wygrała na wyjeździe z Koroną Chełmce 4:1. Dąb Dębnica swój mecz rozegra dopiero 2 czerwca.  Bonikowia mogłaby jeszcze powalczyć o awans, musiałaby jednak odrobić 5 punktów straty do wicelidera – Wielkopolanina Siemianice.