AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Wyjątkowy sukces młodej ostrowianki

Rozrywka i kultura

Ostrowianka Weronika Waliszewska została laureatką konkursu plastycznego zorganizowanego przez Instytut Francuski oraz Polski Komitet Olimpijski z okazji Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024. Jej praca znalazła się w książce promującej igrzyska.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W październiku ubiegłego roku Instytut Francuski oraz Polski Komitet Olimpijski ogłosiły konkurs na prace plastyczne o tematyce dotyczącej zbliżających się Igrzysk Olimpijskich – Paryż 2024 oraz postaci Pierre’a de Coubertin.

Konkurs został zorganizowany z okazji francuskiego wydania książki „Le dirigeable rutilant. Le sport et l’olympisme selon Pierre de Coubertin”,  która została wydana przez PKOL w 2013 roku po polsku („Błyszczący sterowiec – Pierre de Coubertin o sporcie i olimpizmie”) w ramach uczczenia 150. rocznicy urodzin inicjatora nowożytnych igrzysk olimpijskich Pierre’a de Coubertin. Nowe wydanie książki zostało przygotowane dla francuskiego czytelnika i obejmuje sukcesy najlepszych francuskich olimpijczyków. Prace nad nią prowadzone były we współpracy z paryską historyczką Typhaine Christiaen. „Olimpijskie” wydanie jest aktualnym komentarzem do świata wartości olimpijskich oraz aktualnych problemów współczesnego świata sportu i olimpizmu.

Praca ostrowianki Weroniki Waliszewskiej została najwyżej oceniona przez jury i wraz z 20 pracami innych dzieci została wydrukowana w książce, którą będzie można nabyć podczas Olimpiady w Paryżu. Obecnie wyróżnione prace prezentowane są na wystawie w Galerii Centrum Olimpijskiego w Warszawie.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się kwietniu tego roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie z udziałem wyjątkowych goście. Wirtualnie obecna była Brigitte Henriques Prezes Francuskiego Komitetu Olimpijskiego i Sportu, natomiast osobiście w uroczystości uczestniczyli Robert Korzeniowski i Andrzej Kraśnicki Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uroczystość była połączona z wernisażem wystawy prac młodych artystów, a każdy z laureatów otrzymał specjalne egzemplarze książki.

- Udział w konkursie był dla mnie ciekawą przygodą. Bardzo się cieszę, że znalazłam się w gronie laureatów – podsumowała swój udział w konkursie Weronika Waliszewska. – Podczas uroczystości byłam zaskoczona tym, że na tablicy pamiątkowej w galerii Centrum Olimpijskiego moje nazwisko znalazło się na pierwszym miejscu. Miłe było również to, że moja praca wydrukowana w formacie plakatowym cieszyła się dużym zainteresowaniem gości.

Weronice gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych równie udanych prac.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Poniedziałek
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Andrzeja, jądrzeja, Małgorzaty
REKLAMA