AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Znawcy historii Raszkowa

Gm. Raszków

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Radłowie była organizatorem IV edycji Konkursu Wiedzy Historycznej o Ziemi Raszkowskiej, który patronatem honorowym objął Jacek Bartczak, burmistrz Gminy i Miasta Raszków. Finał konkursu odbył się w poniedziałek 9 maja.

REKLAMA

W konkursie udział wzięło 24 uczniów szkół podstawowych z Bieganina, Jankowa Zaleśnego, Koryt, Ligoty, Radłowa i Raszkowa, którzy odpowiadali na pytania dotyczące historii „małej ojczyzny". Uczestników obowiązywała znajomość wiedzy historycznej w oparciu o fragmenty książki: ,,Raszków na przestrzeni wieków" pod red. Jacka Bartczaka i Gerarda Kucharskiego - w tym roku materiał dotyczył średniowiecza. U uczniów starszych wymagana była także znajomość życiorysu Nikodema Schroedera - dawnego mieszkańca Radłowa, powstańca wielkopolskiego i pierwszego polskiego starosty powiatu odolanowskiego. Konkurs miał formę pisemną - uczniowie rozwiązywali test, składający się z pytań otwartych i zamkniętych.

W kategorii klas V i VI zwycięzcą został Kacper Gościniak z Raszkowa, przed Alanem Pawłowskim z Bieganina oraz Leną Budzyń z Koryt. Wśród uczestników w kategorii klas VII i VIII najlepszą okazała się Małgorzata Sójka ze szkoły w Raszkowie, za nią uplasowali się Anita Przybylska z Bieganina oraz Krzysztof Łuszczek z Raszkowa. Zwycięzcy w nagrodę udają się na wizytę studyjną do Brukseli, którą ufundowała europoseł Andżelika Możdżanowska. Fundatorem nagród książkowych i gier edukacyjnych był Instytut Pamięci Narodowej. Koordynatorem organizacji konkursu był Karol Marszał.

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Poniedziałek
Maj 2022
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Andrzeja, jądrzeja, Małgorzaty
REKLAMA