AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Erasmus+ w SP 7

Nauka

„Myśl globalnie, działaj lokalnie” – to hasło projektu Erasmus+ realizowanego w Szkole Podstawowej nr 7 od 2020 r.

REKLAMA

W dniach 6.05.-11.05.br. uczennice z Siódemki przebywały w Finlandii. W przeddzień rozpoczęcia projektu zwiedzały stolicę Finlandii- Helsinki, które urzekły wszystkich ciekawą architekturą i pozwoliły poczuć atmosferę tego miejsca. Następnego dnia uczestnicy projektu udali się do miejscowości Nykarleby, do którego na zaproszenie gospodarzy z Finlandii, zjeżdżali  partnerzy projektu z  Portugalii, Węgier, Irlandii oraz Turcji. W niedzielę nastąpiła integracja uczestników poprzez gry i zabawy. Wszyscy mieli okazję poznać swoje imiona, zainteresowania i miło spędzić pierwsze chwile pobytu w nowym miejscu. Po krótkiej integracji rozpoczęły się działania i przyjemności związane z projektem. Na uczniów czekało wiele niespodzianek i wycieczek. m.in. do nowoczesnej sortowni śmieci w miejscowości Jakobstad, do Muzeum Arktycznego, na Archipelag Kvarken oraz do miasta Vaasa.

Uczestnicy projektu mieli również możliwość podziwiania Morza Bałtyckiego, ale tym razem  z innej strony. Dużą radość uczniom sprawił pobyt w parku linowym, na którym każdy miał do wyboru różne poziomy trudności poszczególnych  tras i niejednokrotnie pokonywał na nich swoje słabości. Podczas wizyty uczniowie brali udział w działaniach projektowych przygotowanych przez partnerów z Finlandii. Było samodzielne wykonywanie błyszczyków do ust, wykonywanie, pieczenie, a następnie kosztowanie samodzielnie przygotowanej  pizzy, a także nauka gry w baseball. Wszystkie grupy projektowe prezentowały przygotowane ciekawostki z życia w swoim kraju. Uczniowie przybliżyli miejscowość, z której pochodzą, swoją szkołę oraz  przyrodę  typową dla danego klimatu i rejonu. Niezwykłym doświadczeniem było zwiedzanie szkoły fińskiej, która okazała się bardzo nowoczesna i posiadająca wiele ciekawych  rozwiązań, które dla innych państw okazały się niezwykle interesujące.

Najważniejszym jednak celem uczestników wyjazdu była integracja z uczestnikami innych krajów partnerskich oraz  okazja do doskonalenia umiejętności językowych i interpersonalnych, jak również poznania kraju gospodarzy, jego  zwyczajów i tradycji. Wszyscy uczestnicy zauważyli, że mimo surowego klimatu Finowie, to bardzo ciepły i przyjazny naród.

Inf. SP 7

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
REKLAMA