AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Koszykarska Ostrovia - nowe otwarcie

Koszykówka

Była Ekstraklasa, później głęboki kryzys, aż przyszedł czas na "nowe otwarcie" - KS Basket Ostrovia to nowy klub żeńskiej koszykówki, który chce nawiązać do najlepszych lat kobiecego basketu w naszym mieście.

REKLAMA

Nowy klub powstał z inicjatywy rodziców i przyjaciół żeńskiej koszykówki, którym zależy na rozwoju utalentowanych ostrowskich koszykarek. Pod wodzą świetnie znanej kibicom koszykówki Katarzyny Motyl oraz Mileny Krzyżaniak klub zadebiutuje w sezonie 2022/23 w II lidze oraz w rozgrywkach młodzieżowych U-17. Cała kadra składać sie będzie z młodych ostrowianek.

- Powołując nowy klub pozostaliśmy przy nazwie Ostrovia, gdyż nie wyobrażamy sobie odciąć się od historii ostrowskiej żeńskiej koszykówki oraz bogatej tradycji ostrowskiego sportu – mówi Kornelia Kowalska, prezes KS Basket Ostrovia Ostrów Wlkp. - Ostrovia od zawsze kojarzona była i jest z naszym miastem, Ostrowem Wielkopolskim. Cieszymy się, że zawodniczki nie muszą wyjeżdżać poza granice Ostrowa, by móc trenować i grać w koszykówkę – podkreśla Kowalska.

Warto wspomnieć, że obecnie wiele ostrowskich zawodniczek występuje w innych klubach a są wśród nich dziewczęta osiągające sukcesy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, a nawet powoływane są do reprezentowania Polski. Nowy klub może pochwalić się wsparciem znanej osobistości, Pauliny Misiek, która doskonale orientuje się  w polskich i międzynarodowych parkietach koszykarskich.

- Cieszymy się, że jesteśmy wspierani przez takie osobistości. Paulina docenia, popiera i wspiera naszą inicjatywę – zapewnia Kowalska. - Za nasz klub kciuki trzyma i wspiera go wiele osób, którym na sercu leży dobro żeńskiej koszykówki w naszym mieście, z czego bardzo się cieszymy i dziękujemy.

W sezonie 2022/2023 Basket Ostrovia będzie rozgrywać swoje mecze w hali przy Szkole Podstawowej nr 9. Oficjalne otwarcie klubu nastąpi 23 września, wtedy też odbędzie się Turniej Żeńskiej Koszykówki w Ostrowie Wielkopolskim NOWE OTWARCIE!

- W imieniu swoim, całego zarządu i ludzi tworzących klub zapraszam do współpracy i wspierania naszych zawodniczek. Zachęcam także do obserwowania i śledzenia klubowego fanpage’a https://www.facebook.com/KS-Basket-Ostrovia-Ostr%C3%B3w-Wielkopolski-111981764816792 , gdzie umieszczane są na bieżąco wszystkie niezbędne informacje. Zapraszam gorąco na mecze wszystkich kibiców i sympatyków żeńskiego basketu  – dodaje prezes KS Basket.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Piątek
Sierpień 2022
Sierpień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
REKLAMA