AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Radni powiatowi zaniepokojeni perspektywą braku funduszy z Unii Europejskiej

Powiat

Rada Powiatu Ostrowskiego poparła Apel Sejmiku Województwa Wielkopolskiego do rządu w sprawie funduszy unijnych z KPO.

Podczas Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego, która odbyła się 5 grudnia radni dyskutowali o możliwości utraty środków unijnych przez Polskę. Na wniosek klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego do dyskusji został zgłoszony Apel Sejmiku Województwa Wielkopolskiego do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie możliwości utraty funduszy unijnych dla Polski. Apel ten po długiej debacie został przyjęty przez większość radnych w głosowaniu.

Powiat Ostrowski swój rozwój w dużej mierze zawdzięcza unijnym środkom przeznaczonym na inwestycje w infrastrukturę, gospodarkę i rozwój społeczny. Dalsze inwestycje oraz wzrost gospodarczy w dużej mierze uzależnione są od możliwości pozyskania kolejnych środków. Rok 2023 kształtuje się bardzo niepewnie dla samorządów, przekazywane od kilku ostatnich lat środki z budżetu państwa na realizację zadań są wysoce niewystarczające, zarówno te związane z subwencją na oświatę, jak i na bieżące utrzymanie ostrowskiego szpitala.

- Brakujące pieniądze samorząd będzie musiał pokryć kosztem wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Dlatego tym bardziej dziękuję Radnym za trzeźwe myślenie,  zrozumienie i poparcie tego apelu. Fundusze europejskie w ramach Krajowego Planu Odbudowy są nam bardzo potrzebne - mówi przewodniczący Rady Powiatu Piotr Walkowski. 

Apel publikujemy w załączniku poniżej:

ZałącznikiREKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

4
Poniedziałek
Grudzień 2023
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Barbary, Hieronima, Krystiana
REKLAMA