AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Ostrowska ortopedia na topie

Zdrowie

Prawie dekadę temu ostrowscy ortopedzi zaczęli leczyć skomplikowane złamania kości piety z wykorzystaniem tzw. gwoździa. W tym czasie wykonano ok. pół tysiąca zabiegów, co stawia ostrowski szpital w czołówce Polski i Europy.

Stosowaną w Ostrowie metodą zainteresowali się także specjaliści w USA. Ostrowskie doświadczenia zaprezentowane były w Louisville, w stanie Kentucky podczas Osteosynthese International 2022 - międzynarodowych spotkań chirurgów urazowych i ortopedów, którzy w swojej codziennej praktyce stosują gwoździe śródszpikowe.

- Dla wielu lekarzy z Polski i zagranicy jest to wciąż metoda nowa, której chcą się nauczyć, bo widzą w niej przyszłość. Moja wizyta w stanach była związana z kongresem traumatologii. Jest to dla nich metoda bardzo atrakcyjna. Zainteresowali się nią ze względu na niskie ryzyko powikłań i bardzo dobre wyniki, które osiągnęliśmy jako ośrodek, który wykonał ponad 500 takich zabiegów – powiedział Mirosław Falis, kierownik Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu w ostrowskim szpitalu.

Od kiedy w Ostrowie wykonywane są zabiegi metodą małoinwazyjną wielu lekarzy z Europy i nie tylko przebywało w naszym szpitalu praktycznie ucząc się nowych od ostrowskich ortopedów. Dodatkowe możliwości w tym zakresie daje nowy blok operacyjny. Zamontowany nowoczesny system wizyjny pozwala obserwatorom z zewnątrz śledzić to, co dzieje się na stole operacyjnym. Być może w ten sposób będą chcieli także uczyć się także Amerykanie. Tym bardziej, że z dużym zainteresowaniem przyjęli informacje z Ostrowa.

- W swoim wystąpieniu pokazałem 10 trudnych przypadków klinicznych spośród ponad pół tysiąca chorych, leczonych w ciągu dziesięciu lat  w naszym oddziale. Prezentacja wzbudziła duże zainteresowanie. Cieszyłem się z sukcesu całego mojego zespołu tym bardziej, że jako jedyny prezentowałem materiał spoza ośrodka akademickiego, a był on zestawiany z wynikami klinik USA i  Europy – powiedział M. Falis.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA