AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Ostrowski szpital wyróżniony przez pacjentki

Zdrowie

Ostrowski szpital znalazł się w czołówce najlepszych placówek medycznych w Wielkopolsce w 2022 roku. W rankingu Fundacji „Rodzić po ludzku” Oddział Ginekologiczno-Położniczy został wyróżniony przez pacjentki wypełniające ankietę „Głos Matek”.

Warszawska fundacja organizuje „Ranking Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku” na podstawie ankiet „Głos Matek” wypełnianych przez panie, które w 2022 roku przebywały na oddziałach ginekologicznych i położniczych. Jest to jedyne w Polsce zestawienie, które obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze.

Ranking podzielony jest na regiony: zachodni, centralny, północy, południowy i wschodni. To do tego pierwszego zalicza się województwo wielkopolskie. W każdym województwie wyróżnione zostały trzy szpitale, które przez największą liczbę dni utrzymywały się w pierwszej trójce rankingu wojewódzkiego.

zdjecie

W Wielkopolsce wyróżniono trzy placówki medyczne. Jedną z nich jest Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim. Pozostałe to: Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu i  Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance.

- Gratulacje dla kierownictwa oddziału, dla Tomasza Gostomczyka i położnej oddziałowej Anity Świątek, a także wszystkich lekarzy, położnych, pielęgniarek i całego personelu. To bardzo ważna i cenna opinia, bo wydawana przez pacjentki, osoby najbardziej zainteresowane, krytyczne, ale też opiniotwórcze. To kolejne wyróżnienie, oddział przyzwyczaił nas do tego, że rodzi się u nas najwięcej dzieci w regionie. Raz jeszcze dziękuję za zaangażowanie i życzliwość – mówi Starosta Ostrowski, Paweł Rajski.

zdjecie

Ideą powstania rankingu jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może „urodzić po ludzku” w intymności i poszanowaniu godności. Dzięki zebranym informacjom w bazie danych, panie mogą wybrać szpital, który wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom w kwestii opieki okołoporodowej. Samą ankietę wypełniło dotąd ponad 100 tysięcy uczestniczek badania.

„Naszą misją jest wzmocnienie i wspieranie kobiet w otwartym formułowaniu swoich potrzeb i domaganiu się respektowania swoich praw… Naszym celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką ze strony personelu, przy wsparciu bliskich jej osób” – czytamy w informacjach o fundacji na jej stronie internetowej.

 

 

Inf. Biuro Promocji
i Relacji Społecznych
Starostwa Powiatowego

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA