Zamknęli Centrze drzwi…

Nielba Wągrowiec pokonała Centrę 1:0 „odczepiając” ostrowian od stawki drużyn walczących o mistrzostwo IV ligi.

Jeszcze niedawno Centra poważnie liczyła się w walce o awans do III ligi, jednak pogubione w ostatnich meczach punkty sprawiły, że przed sobotnim meczem z Nielbą Wągrowiec obie drużyny miały do lidera stratę 6 punktów i wiadomo było, że jedna z nich przestanie się liczyć w walce o awans.

Jak się okazało los ten spotkał Centrę, która przez cały mecz nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywala, marnując nawet rzut karny. Ostrowianom mimo optycznej przewagi brakowało skuteczności, a być może również determinacji, którą wykazali się goście. Nielba wykorzystała pod koniec pierwszej połowy rzut wolny, po którym w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się jeden z napastników gości umieszczając piłkę w siatce. W drugiej połowie kibice oglądali twardą walkę, ale bez efektu bramkowego i mecz zakończył się wynikiem 0:1

Centra 1946 Ostrów Wlkp. - Nielba Wągrowiec 0:1 (0:1)

bramka: Kamil Cistkowski (35')