AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Podsumowano rok akademicki w OUTW

Nauka

W dniu 13 czerwca 2023 roku w sali konferencyjnej Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się Ogólne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Galeria zdjęć


Otwarcia Zgromadzenia dokonała Prezes UTW Aleksandra Biegańska informując przybyłych, że zebranie ma charakter sprawozdawczy. Zaproponowany przez nią porządek obrad został przyjęty jednogłośnie.

Na przewodniczącego Zgromadzenia wybrano Ryszarda Dolatę, a na członków Prezydium Aleksandrę Biegańską i Reginę Banaszak – przewodniczącą Samorządu Słuchaczy. Przewodniczący obrad, powołując się na statut, przedstawił regulamin obrad Ogólnego Zebrania Członków jako najwyższego organu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowie Wielkopolskim, który zaakceptowano jednogłośnie. Na jego wniosek powołano komisję mandatowo-skrutacyjną oraz uchwał i wniosków.

Sprawozdanie z działalności merytorycznej Zarządu OUTW przedstawiła Prezes Aleksandra Biegańska. Omówiła pracę Zarządu w upływającej kadencji, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania organów statutowych, różnych form działalności edukacyjnej i pozaedukacyjnej oraz integracyjnej funkcji Uniwersytetu i jego aktywności. Podkreśliła ważną rolę Rady Programowej składającej się z wybitnych przedstawicieli świata nauki i kultury. Poinformowała, że szczegółowa informacja o dokonaniach OUTW w roku akademickim 2022/2023 zostanie doręczona wszystkim członkom Stowarzyszenia w specjalnym biuletynie.

Po tym wystąpieniu Ewa Skibińska – skarbnik ostrowskiego uniwersytetu przedstawiła sprawozdanie finansowe, a Eugeniusz Śniegocki w imieniu Komisji Rewizyjnej stwierdził prawidłowość w prowadzeniu dokumentów finansowych oraz w pracy merytorycznej Zarządu. W związku z tym wniósł o udzielenie Zarządowi absolutorium.

W toku ożywionej dyskusji członkowie OUTW przekazali Zarządowi podziękowania za twórcze i aktywne kierowanie Uniwersytetem w mijającej kadencji, za podejmowanie cennych i wartościowych inicjatyw, dzięki którym jesień życia wielu starszych osób stała się barwniejsza i ciekawsza. Podkreślano wartość i znaczenie finansowe projektów, grantów i zadań publicznych, które przyczyniają się do jakościowej realizacji działalności edukacyjnej, integracyjnej i aktywności słuchaczy Stowarzyszenia. W tym miejscu oklaskami podziękowano Prezes Aleksandrze Biegańskiej za jej ogromne zaangażowanie przy opracowywaniu wniosków związanych z realizacją zadań publicznych. Wspomnieć przy tym warto o grantach, które cieszyły się największym zainteresowaniem, a mianowicie: konkurs ogłoszony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego pn. Odbudowywanie regionalnych relacji po izolacji pandemicznej we współdziałaniu z młodszym pokoleniem, konkurs ogłoszony przez Starostę Ostrowskiego na temat: Adaptacja osób starszych OUTW do zmian klimatycznych, konkurs ogłoszony przez Starostę Ostrowskiego pn. 15 lat z Ostrowskim UTW, konkurs ogłoszony przez Prezydent Miasta pn. Poprzez naukę i aktywność do zdrowego stylu życia oraz konkurs w ramach Erasmus+ realizowany przy współudziale Powiatu Ostrowskiego i Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim na temat: Podróż słuchaczy OUTW do świata robotyki. Te niezwykle cenne inicjatywy pokazują bogactwo i różnorodność działań ostrowskiego uniwersytetu. Z szacunkiem i uznaniem mówiono o prowadzonej działalności edukacyjnej, twórczej, kulturalnej, zdrowotnej, turystycznej i charytatywnej. Słowa podziękowania kierowano dla Samorządu Słuchaczy za organizację wielu spotkań integrujących środowisko i zespołu FOTOGRAF pod przewodnictwem Kazimierza Nawrockiego za prezentację w mediach krajowych, regionalnych i lokalnych działalności i dorobku OUTW. Z niepokojem wspominano o niekorzystnych uwarunkowaniach ustawowych, w jakich działają UTW, dzięki którym nie mogą jako stowarzyszenia liczyć na jakiekolwiek wsparcie finansowe, takie jakie dla przykładu otrzymują kluby seniora. Licząc wyłącznie na składki i opłaty członków za zajęcia, uniwersytety mają ograniczone pole do działania i rozwoju.

Tematy podejmowane w dyskusji uzyskały aprobatę uczestników Zgromadzenia.

Duże zaciekawienie wzbudziła wystawa o działaniach OUTW w roku akademickim 2022/2023, przygotowana przez Ewę Skibińską i Barbarę Peukert.

Ogólne Zgromadzenie Członków OUTW przyjęło sprawozdanie z działalności Zarządu merytoryczne i finansowe za lata 2022/2023 i sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2022 oraz określiło kierunki działalności i rozwoju Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok akademicki 2023/2024. Jednocześnie udzieliło absolutorium Zarządowi OUTW.

Ponadto wybrało jednogłośnie Andrzeja Koziarka na członka Zarządu OUTW a Tomasza Grobelnego na członka Komisji Rewizyjnej.

Dziękując słuchaczom ostrowskiego uniwersytetu  za aktywny udział w Ogólnym Zgromadzeniu Członków Prezes Aleksandra Biegańska zaprosiła wszystkich na uroczyste zakończenie roku akademickiego OUTW, które odbędzie się w dniu 22 czerwca 2023 roku o godzinie 11.00 w Restauracji LAGUNA na ostrowskich Piaskach.

Informacja – Kazimierz Nawrocki

Zdjęcia – Adam Ulichnowski

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA