AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Święto organizacji pozarządowych

Miasto

W Ostrowie Wielkopolskim aktywnie działa kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. To ogromny potencjał naszego Miasta. Ostrowianie mogli bliżej poznać niektóre z nich podczas III Pikniku Organizacji Pozarządowych, który w minioną sobotę odbył się w Parku Miejskim.

- To popołudnie spędziliśmy piknikowo z organizacjami pozarządowymi. Społecznicy zebrali się na polanie w Parku Miejskim, by pokazać wszystkim czym się zajmują, pochwalić się sukcesami i zachęcić do włączenia się w działania na rzecz naszego miasta.

Kultura, sport, zdrowie, czy działania społeczne - tym zajmują się ostrowskie organizacje pozarządowe. Poza stoiskami naszych społeczników, były również animacje dla najmłodszych i degustacja na pożegnanie lata - tak wskrócie wyglądał III Piknik Organizacji Pozarządowych. To było święto ostrowskich organizacji pozarządowych! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. 


Stoiska ostrowskich organizacji pozarządowych uzupełniała strefa dla dzieci od Credit Agricole z zamkiem dmuchanym, gra miejska z nagrodami, występy ostrowskich talentów, stoiska gastronomiczne. MZO prowadziła także zbiórka baterii, a dla jej uczestników przygotowano upominki.

- Dziękuję wszystkim za udział w III Os Pikniku Organizacji Pozarządowych. Z przyjemnością spotkałem się z osobami, które bezinteresownie pracują na rzecz mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Nasze miasto może pochwalić się ponad 200. różnymi organizacjami, które skupiają się na kulturze, sporcie, historii, pomaganiu i wielu innych dziedzinach. Ten Piknik to okazja do poznania wielu z nich – dodaje Sebastian Górski, zastępca prezydent Miasta.

Partnerem Pikniku był bank Credit Agricole.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego
REKLAMA