AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Koniec z wandalizmem na Centrum Przesiadkowym

Miasto

Wraz z nowym rokiem ostrowskie Centrum Przesiadkowe zyska stałą ochronę. Jest to konsekwencja licznych aktów wandalizmu na terenie obiektu, ale dzięki temu również pasażerowie będą mogli czuć się bezpieczniej.

Regularne kontrole straży miejskiej i policji nie przyniosły oczekiwanego efektu. W Centrum Przesiadkowym regularnie dochodziło do dewastacji i wandalizmu obiektu. Wraz z nowym rokiem to się zmieni. Ochrona obecna będzie w obiekcie przez siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia Centrum, a więc od 6.30 do 23.30.

- W budżecie miasta mamy zarezerwowane środki na ten cel. To około 300 tysięcy złotych. Wandalizmowi mówimy stanowcze: NIE. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, w tym przypadku pasażerów Centrum Przesiadkowego. Nie ma naszego przyzwolenia na niszczenie i dewastowanie wspólnego dobra – podkreśla Mikołaj Kostka z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W przyszłym roku pomieszczenia w Centrum Przesiadkowym zostaną odnowione. Będą to przede wszystkim  toalety i poczekalnia.

Przypomnijmy. Centrum Przesiadkowe oficjalnie otwarto w styczniu 2019 roku. Jest to inwestycja w dużej mierze sfinansowana dzięki funduszom europejskim. To część dużego projektu wartego ponad 42 miliony złotych – „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi”. Dofinansowanie, które pozyskał Ostrów to blisko 32 miliony złotych.

Centrum Przesiadkowe to przede wszystkim skupienie ruchu autobusowego w jednym miejscu, w dogodnej lokalizacji w centrum miasta. Znajduje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego, z którego pociągi kursują w kierunku Leszna, Poznania, Wrocławia, Łodzi, czy Katowic.

Inf. Biuro Prasowe UM

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
REKLAMA