AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Spotkanie z europosłem Adamem Szejnfeldem /foto/

Piłka nożna

Pod hasłem "Spieszmy się kochać Unię..." w piątek w N-klubie odbyło się otwarte spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego, Adamem Szejnfeldem. Wśród tematów poruszonych w trakcie wizyty znalazła się m.in ocena działań aktualnego rządu, czy rola Polski w Unii Europejskiej.

Galeria zdjęć


Adam Szejnfeld jest prawnikiem pochodzącym z Kalisza, członkiem rolniczej Solidarności, a w latach 1997 - 2014 posłem z ramienia Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej. W latach 2007 - 2009 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki. Od roku 2014 poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

W spotkaniu, którego organizatorami był Klub Obywatelski oraz grupa ostrowian zgromadzonych wokół "Łańcucha Światła", wzięli udział mieszkańcy Ostrowa oraz przedstawiciele partii opozycyjnych.

Adam Szejnfeld po przywitaniu wszystkich zgromadzonych, rozpoczął spotkanie od wyjaśnienia hasła "Spieszmy się kochać Unię...":

– Te słowa wypowiedział Donald Tusk w jednym z wywiadów. My jesteśmy przyzwyczajeni jednak do zdania "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Z tego wywiadu nie wynikało, że chodzi o to, że Unia może odejść. Bardziej chodziło o to, że niestety to my odchodzimy od Unii.

Rola Polski w Unii Europejskiej oraz korzyści dla naszego kraju płynące ze współpracy w ramach zjednoczonej Europy, były głównymi tematami spotkania, jednak nie zabrakło również innych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, gospodarką, czy aktualnym konfliktem politycznym w Polsce. Europoseł z aktywnym udziałem zgromadzonych, wyraził zaniepokojenie związane ze wzrostem nastrojów nacjonalistycznych w Polsce. Ważnym tematem spotkania była również kwestia praworządności. Adam Szejnfeld powtórzył najważniejsze hasła partii opozycyjnych, które sprzeciwiają się obecnym działaniom Prawa i Sprawiedliwości.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany