AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Harcerski zlot na 60-lecie Nieprzetartego Szlaku /foto/

Turystyka

Na stanicy harcerskiej "Zielona Polana" odbył się Zlot Drużyn NS Chorągwi Wielkopolskich. Było to wyjątkowe spotkanie z okazji 60-lecia ZHP Nieprzetarty Szlak. Specjalnym gościem zlotu była Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Z okazji 60-lecia Nieprzetartego Szlaku na stanicy harcerskiej "Zielona Polana" zorganizowany został zlot drużyn harcerskich z wielkopolski. Organizatorem obozu był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Cerekwicy Nowej.

– Organizujemy wyjątkowe wydarzenie, które pozwala harcerzom z niepełnosprawnościami poprzez zabawę, biegi, festiwal piosenki, czy ognisko integrować się i uczyć współpracy. Widząc uśmiechy wszystkich uczestników i czując tę atmosferę, myślę, że cele jakimi były świetna zabawa i kultywowanie tradycji harcerskiej zostały osiągnięte – mówi dyrektor Młodzieżowego Ośrodku Wychowawczego w Cerekwicy Nowej, Marek Krzyżostaniak.

Oprócz harcerzy z całego województwa udział w zlocie wzięli specjalni goście: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Marzena Wodzińska, Dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim - Dorota Kinal, wieloletni organizatorzy spotkań Nieprzetartego Szlaku - Janina Skiba i Zbigniew Klimkosz.

– Bardzo cieszę się, że właśnie tutaj w Ostrowie został zorganizowany zlot z okazji wyjątkowej rocznicy 60-lecia Nieprzetartego Szlaku. Są to niesamowite chwile, zawierane przyjaźnie i masa wspomnień, które zostaną na zawsze w pamięci. Harcerstwo propaguje wzajemny szacunek, uczy współpracy, pokazuje czym jest patriotyzm i pozwala młodym ludziom spędzić wspólnie czas, co jest najważniejsze w tym pędzie współczesnego świata – mówi wicemarszałek Marzena Wodzińska.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy