Kolejny sukces ZSP CKU w Przygodzicach

Nauka

4 lipca odbyła się uroczystość wręczenia grantu w wysokości 5.000 zł dla Stowarzyszenia działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach.  

Wszystko dzięki zgłoszonemu wcześniej projektowi „Piknik Technologiczny”, który okazał się najlepszy w głosowaniu zorganizowanym przez sieć sklepów Tesco. Jak mówi Ewa Szpot, autorka projektu:

- Za pozyskane pieniądze zorganizujemy piknik naukowy, na którym nieszablonowo połączymy matematykę, technikę i sztukę, aby rozbudzić wyobraźnię i kreatywność uczestników. Podczas otwartych zajęć będziemy budować robociki malujące arcydzieła. Wyzwolimy pasje artystyczne i konstruktorskie jednocześnie przełamując lęk przed naukami ścisłymi. Uczestniczki i uczestnicy zajęć, będą mogli zabrać skonstruowane przez siebie roboty. Dawka inspiracji, jaką otrzymają podczas zajęć, sprawi, że będą mogli je później samodzielnie przerabiać i rozbudowywać. Nasze wydarzenie może sprawić, że w przyszłości będzie więcej pasjonatów technologii i inżynierów, co wpłynie pozytywnie na przyszłość Polski.”

Nowoczesne technologie to mocna strona Zespołu Szkół w Przygodzicach. Od dwóch lat szkoła współpracuje z Microsoft Polska w ramach Lokalnego Klubu Kodowania, dzięki czemu uczniowie moją możliwość zajęć z robotami. Projekt Cyfrowobezpiezni.pl, realizowany przez cały ubiegły rok szkolny okazał się najlepszy w Polsce, w nagrodę szkoła wzbogaci się o nową pracownię komputerową.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w pierwszym tygodniu października na „Piknik Technologiczny”.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza