AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Harcerze z Rawicza na obozie w Ostrowie

Turystyka

Stanica Harcerska „Zielona Polana” gości harcerzy z Hufca ZHP Rawicz, którzy wybrali Ostrów Wielkopolski na miejsce swojego letniego obozu.

W sobotę 28 lipca rozpoczął się w Ostrowie obóz Hufca Rawicz „Na Olimpie”. Na Stanicy Harcerskiej „Zielona Polana” pojawiły się zuchy i harcerze z Rawicza, by podsumować całoroczną pracę w gromadach i drużynach. Motywem przewodnim obozu jest Starożytna Grecja, a jak żartują rawiccy harcerze – nawet pogoda dostosowała się do tej tematyki.

- W trakcie obozu oprócz normalnych harcerskich zajęć, przybliżamy jego uczestnikom wiedzę mitologiczną – mówi pwd. Monika Kląskała, programowiec obozu – robiliśmy wazy greckie, były Igrzyska Olimpijskie, mamy też „Wieści Olimpijskie” czyli obozową gazetkę.

Nie jest to pierwszy pobyt rawickich harcerzy na Stanicy „Zielona Polana”.

- W Ostrowie byliśmy już na obozie w 2014 roku – mówi komendant rawickiego hufca phm. Krzysztof Ziętek – wówczas bardzo nam się podobało, postanowiliśmy więc w tym roku przyjechać tu raz jeszcze.

Uczestnicy obozu mieli okazję skorzystać z miejskiej ciuchci by zwiedzić centrum naszego miasta, a o jego ciekawostkach opowiadał im ostrowski instruktor hm. Maciej Maśliński, będący również przewodnikiem PTTK. Największą atrakcją Ostrowa, w obliczu panujących upałów, okazało się dla rawickich gości kąpielisko na Piaskach, do którego mają bardzo blisko i z którego korzystają bardzo chętnie.

Do Rawicza obozowicze wracają w poniedziałek 6 sierpnia. Mamy nadzieję, że pobyt w Ostrowie będą wspominać równie miło jak ten sprzed 4 lat.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Wtorek
Styczeń 2019
Styczeń
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Dominiki, Mateusza, Wincentego