Starostowie Dożynek zapraszają do Raszkowa

Straż Pożarna

Mszą polową o godzinie 13 rozpoczną się dzisiaj gminne Dożynki w Raszkowie, na które zapraszają ich Starostowie: Bernadeta Hejdysz i Tadeusz Wewiór.

Galeria zdjęć


W tym roku Dożynki Gminy i Miasta Raszków odbędą się już po raz 11. Gospodarzem Gminnego Święta Plonów jest sołectwo Drogosław, dlatego Starościnę Dożynek wybrali spośród siebie mieszkańcy wsi Drogosław. Funkcję tą sprawować będzie Pani Bernadeta Hejdysz.

Pani Bernadeta razem z mężem Stanisławem i synem Mateuszem prowadzi  gospodarstwo o powierzchni 170 ha, które specjalizuje się w produkcji roślinnej. Uprawiają głównie pszenicę, rzepak i kukurydzę.

Dysponują w pełni zmodernizowanym parkiem maszynowym. Nowoczesny sprzęt rolniczy umożliwia im efektywną uprawę tak dużego areału.

Pani Bernadeta aktywnie włącza się w działania na rzecz swojego sołectwa i gminy. Jest wieloletnią członkinią Koła Gospodyń Wiejskich wsi Drogosław. Wspólnie z mężem Stanisławem mają dwójkę dzieci: syna Mateusza i córkę Karolinę. Doczekali się już wnucząt: Igora, Natalii, Konrada i Kingi. 

 

Z kolei Starostą Dożynek Gminnych w Raszkowie został Pan Tadeusz Wewiór z Józefowa.

Pan Tadeusz Wewiór wspólnie z synem Marcinem zarządza gospodarstwem o powierzchni 40 ha, które nastawione jest głównie na produkcję tucznika w cyklu zamkniętym. Uprawiają głównie pszenicę i buraki cukrowe.

To gospodarstwo w pełni zmechanizowane. Właściciele systematycznie modernizują park maszynowy, by maksymalnie usprawnić pracę w gospodarstwie.

Pan Tadeusz aktywnie działa na rzecz swojego sołectwa i gminy. Jest wieloletnim członkiem Rady Sołeckiej wsi Józefów. Wspólnie z żoną Grażyną mają czwórkę  dzieci: Sylwię, Łukasza, Marcina i Marzenę oraz doczekali się dwójki wnucząt: Huberta i Jakuba.  

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza