Temple of Silence Festiwal po raz 12 w Ostrowie

Rozrywka i kultura

Już 7 września w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się 12. edycja festiwalu „Temple of Silence”. Po raz kolejny impreza odbędzie się w Forum Synagoga.

Temple of Silence festiwal to jedno z ważniejszych wydarzeń muzycznych na szeroko pojmowanej scenie Ambient / Industrial w Polsce. Od samego początku główną ideą festiwalu jest promocja muzyki elektronicznej, artystów i sztuki, którą prezentuje w starych monumentalnych obiektach religijnych. To niecodzienne połączenie Ars i Sacrum wpływa na wrażliwość i odbiór prezentowanej muzyki. 

W tym roku na scenie spodziewać się możemy nie tylko zespołów polskich, ale także zagranicznych. Wśród nich wystąpią m.in. Anemone Tube, Holotrop, Ɛɡzɪˈstɛnʃ(ə)l, Kentin Jivek oraz Moljebka Pvlse.

Nie zabraknie także polskich wykonawców, takich jak MOAN, Mothertape, kIRk, Tomasz Mreńca czy TER.

Poniżej prezentujemy pełną listę artystów z krótkim opisem.

TER
TER to jedna z niewielu polskich artystek grających na żywo na syntezatorach modularnych. Występowała m.in. w zespole Brasil and the Gallowbrothers Band, a jej solowy debiut „Fingerprints” spotkał się z ciepłym przyjęciem nie tylko w Polsce. Występowała na prestiżowych imprezach w kraju i za granicą, m.in. na festiwalach Unsound, Tauron Nowa Muzyka czy Open Source Art. Stale współpracuje z Mirtem, najświeższym owocem tej kooperacji jest płyta „Bacchus, where are you?” wydana we wrześniu przez Monotype Records. 20 listopada ukazał się najnowszy solowy album artystki zatytułowany „Remains”, wydany przez oficynę Jasień, entuzjastycznie przyjęty przez krytykę i słuchaczy. 

ANEMONE TUBE
Anemone Tube zostało założone w 1996 roku w południowych Niemczech. Od roku 2010 zlokalizowani są w Berlinie. Prace audio Anemone Tube są unikatowym połączeniem dark ambient, noise, industrial oraz sound-art z silnym wpływem psychogenic. Użycie nieustannie przenoszonych i zmieniających się dźwięków i nastrojów jest prawdopodobnie najbardziej intrygującą kwestią kreacji dźwiękowych Anemone Tube. Od roku 2007 Anemone Tube pracuje nad "Suicide Series. Nagrania terenowe nagrane w Chinach i Japonii zbudowały podstawę koncepcyjną baze. W sposób poetycki Anemone Tube łączy realizm analityczny fenomenalnego świata z psychologią buddyjską oraz retoryką nihilistyczną zainspirowaną przez Pier Paolo Pasolini, H.P. Lovecraft, J.G. Ballard and Hayao Miyazaki. 

TOMASZ MREŃCA 
Tomasz Mreńca urodził się w 1986 roku w Poznaniu. Skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Twórca projektów indywidualnych i zbiorowych. Autor muzyki do spektakli teatralnych, instalacji artystycznych. Tworzy przestrzenną muzykę elektroniczno-akustyczną na pograniczu gatunków, balansując między ambientem, muzyką eksperymentalną. Preparuje nagrane dźwięki tworząc wyjątkowy klimat oparty na barwach syntezatorów analogowych, skrzypiec i nagraniach terenowych.

Holotrop
Holotrop to rytualny psychodeliczny projekt pochodzący z Berlina. Założony wiosną 2013 roku przez Toni Burner. Głównym celem Holotrop jest doprowadzenie do wizji z odmiennymi stanami świadomości poprzez dźwięk i muzykę. Dzięki unikalnej kombinacji instrumentów elektronicznych i akustycznych Holotrop poszukuje granice między rzeczywistością a snem, myślenie i odczuwanie, ekstazy i medytacji.
Nazwa Holotrop znaczy "Koncentracja na wszystkich rzeczach" i po raz pierwszy została użyta przez czeskiego psychologa Stanislav Grof, który opracował metodę oddechową o tej samej nazwie.

kIRk
kIRk to pionierzy polskiej poszukującej elektroniki, działający na rynku od ok 2001 roku. O progresywnym myśleniu i rewolucyjnym podejściu międzymiastowego składu w ciepłych słowach wypowiadali się między innymi lider Swans - Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie.

Ɛɡzɪˈstɛnʃ(ə)l 
Ɛɡzɪˈstɛnʃ(ə)l to nowa nazwa dla muzyki dark drone autorstwa Cathala Rodgersa (Wreck of the Hesperus, Wereju, Spermicidal, Crypticum, Existentiell). Opierając się na swoich wcześniejszych dokonaniach pod szyldem Wereju, Ɛɡzɪˈstɛnʃ(ə)l kontynuuje dźwiękowe eksploracje dysonansu poznawczego naszego współczesnego świata.

Kentin Jivek
Kentin Jivek to autor, kompozytor i performer z katalogiem ponad piętnastu albumów wydanych na przestrzeni ostatnich ośmiu lat. Współpracował z różnymi muzykami z całego świata (m.in. Arash Akbari, The Hare and The Moon, Miro Snejdr).
Jego styl to przekrój psychodelizmu lat 70tych, a ton jego głosu i teksty przywołują skojarzenia z Can, Dead Can Dance czy Stars Of The Lid. Mówi biegle trzema językami i jest multiinstrumentalistą. 

Mothertape
Mothertape to kołobrzeski duet tworzony przez Marka Kasprzaka (Passive Status) i Maćka Jaciuka (SqrtSigil).Ich muzykę można określić jako eksperymentalną post-dubowo-ambientową elektronikę okraszoną elementami akustycznymi.
Zadebiutowali w marcu 2014 roku wydając epkę „Mothertape” dla kanadyjskiego labelu D.M.T Records. We wrześniu 2015, kołobrzeski label Plaża Zachodnia wydał ich płytę zatytułowaną „Problems with talking to Aliens”, która doczekała się wielu pochlebnych recenzji.

MOLJEBKA PVLSE
Moljebka Pvlse to eksperymentalna grupa muzyczna z Sztokholmu. Grupa pracuje z instrumentami elektronicznymi i akustycznymi, używając również field recordings i dźwięków odnalezionych. Ich muzyka jest zwykle mroczna i nawiedzająca, składa się z minimalnych pejzaży dźwiękowych skonstruowanych przy pomocy kolejnych warstw dronów. Czasami można też usłyszeć w tym szczyptę noise’u, a nawet i popu.

MOAN
MOAN to nieustanne muzyczne poszukiwanie. Autorem projektu jest Rafał Sądej – artysta pochodzący z Siemianowic Śląskich, obecnie mieszkający w Londynie. Świat dźwiękowy MOAN wyrasta z naturalnej fonosfery przemysłowego środowiska kopalń i hut, ale także dźwiękowej codzienności górnośląskich dzielnic. We wszystkich dokonaniach Rafała Sądeja odnaleźć można nie tylko hałas i chaos dźwięków skojarzonych z rytmem maszyn, ale także ciszę nocną, w której industrialne odgłosy stanowią ledwo słyszalny odległy kontekst.

Źródło: Temple of Silence Fest 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza