By droga do szkoły była bezpieczna

Nauka

Nowy rok szkolny rusza już za kilka dni. W związku z tym ostrowscy strażnicy miejscy przeprowadzili kontrole w rejonach placówek oświatowych na terenie naszego miasta. Funkcjonariusze dzielnicowi sprawdzali ciągi piesze i rowerowe, którymi poruszają się dzieci w drodze do i ze szkoły, a także przejścia dla pieszych przy placówkach. 

Uwaga strażników skoncentrowana była przede wszystkim na prawidłowym i czytelnym oznakowaniu poziomym i pionowym przejść dla pieszych szczególnie w rejonach przedszkoli i szkół, sprawnych urządzeniach infrastruktury technicznej, w tym barier ograniczających bezpośrednio wtargnięcie na jezdnię, sygnalizacji świetlnej w obrębie skrzyżowań i oświetlenia ulicznego.

- Funkcjonariusze zwracali także uwagę na stan nawierzchni chodników, zwisające niekiedy zbyt nisko gałęzie drzew, które w pewnym stopniu ograniczają widoczność zarówno pieszym jak i kierowcom. Wszelkiego rodzaju uwagi zostały wraz za zdjęciami przekazane do właściwych podmiotów i zarządców celem ich poprawienia – mówi Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.

Kolejnym etapem działań prewencyjnych prowadzonych przez strażników już w pierwszym tygodniu września będą patrole w rejonach szkół. Obecność mundurowych ma przypomnieć kierowcom o konieczności ograniczenia prędkości i zachowania szczególnej ostrożności w rejonach placówek oświatowych.

- Kontrolą objęte zostaną również parki, tereny rekreacyjne i sklepy monopolowe oraz miejsca, w których w okresie letnim gromadziła się młodzież. Ma to na celu zapobiegać zakłócaniu porządku publicznego, spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych, w tym także sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych osobom nieletnim – dodaje komendant.

Oczywiście nie oznacza to, że akcja Straży Miejskiej zakończy się w pierwszym tygodniu roku szkolnego. Przedsięwzięcia dotyczące edukacji dzieci i młodzieży w temacie znajomości podstawowych zasad korzystania z dróg, bezpiecznego przechodzenia po pasach, wyposażenia w odblaski i wielu innych trwać będą cały rok szkolny w ramach spotkań, warsztatów i pogadanek prowadzonych przez funkcjonariuszy.

 

 

Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza