MEDIATEKA – już działa! /foto/

Miasto

Już od dzisiaj zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy Ostrowa mogą korzystać z oferty Mediateki – pierwszej instytucji tego typu w Wielkopolsce.

Galeria zdjęć


Ostrowska Mediateka wchodzi w skład Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego, ale nazwanie jej „biblioteką multimedialną” byłoby zbyt dużym uproszczeniem. Co prawda, jak zapewnia dyrekcja Biblioteki „książka jest motorem całego założenia i stanowi natchnienie dla wszystkich działów Mediateki”, to jej oferta wykracza daleko poza to co kojarzy nam się z książką.

Prezentację Mediateki rozpoczniemy od znajdujących się na piętrze Wypożyczalni i Czytelni. W Wypożyczalni będzie można znaleźć książki, głównie nowości, wsparte rzeczą rzadko spotykaną – komiksami dla dorosłych, a także audiobookami, płytami z muzyką i filmami. W kameralnej „gondoli” będzie można na dużym ekranie wyświetlić wypożyczone pozycje. Czytelnia oferuje m.in. bieżącą prasę i czasopisma, ale będzie też pełnić funkcję czytelni regionalnej, a w razie potrzeby można ją będzie zagospodarować na potrzeby spotkań, prelekcji, a nawet wystaw.

Niewielką przestrzeń na półpiętrze Mediateki zagospodarowano na… Kino. W nim na wygodnych sakwach, w pozycji półleżącej, można oglądać wyświetlane na suficie filmy o tematyce kosmicznej, ale nie tylko.

Najbardziej nowoczesną część Mediateki ulokowano na parterze. Tam znajduje się dział Muzyka ze „Studiem Komeda”, „Bajkoteka” i „Kultura techniczna”. W dziale Muzyka można skorzystać z keyboardu, elektronicznej perkusji, gitary elektrycznej, a przede wszystkim połączyć ze sobą wszystkie dźwięki na specjalistycznym sprzęcie. W dźwiękochłonnym „Studiu Komeda” można usłyszeć prawdziwą ciszę, ale przede wszystkim dokonać profesjonalnych nagrań.

W „Bajkotece” najmłodsi ostrowianie  znajdą komputery z oprogramowaniem graficznym, tablety, interaktywną podłogę, sprawnościowe i zagadkowe panele fun box oraz klocki najnowszej generacji i gry play station na dużym ekranie.

I wreszcie tajemniczo brzmiący dział „Kultura techniczna”. W nim świat nowych technologii przywdziewa kształt sympatycznych robotów Jimu. Można je składać, programować i nimi sterować. Do zabawy łączonymi za pomocą magnesów i obwodów elektrycznych małymi klockami „LittleBits” zaprasza hasło „Zbuduj, zaloguj się i baw!”. Klocki pozwalają nie tylko na ćwiczenie zdolności manualnych, ale dają możliwość zaczerpnięcia wiedzy z zakresu robotyki, elektroniki i programowania. Natomiast odsłonić kreatywną i kulturalną stronę gier komputerowych pozwala cykl „Gram i tworzę”.

To tylko najważniejsze z atrakcji jakie czekają w Mediatece, a obejrzeć, dotknąć i sprawdzić jak to wszystko działa będzie można już w piątek i w sobotę podczas „Pikniku Multimedialnego”, którego szczegóły prezentujemy TUTAJ.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza