Piaski i Park 600-lecia z rowerem miejskim

Miasto

Od dziś mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać z dwóch nowych stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego. To pierwszy etap zaplanowanej na ten rok rozbudowy - w systemie w sumie przybędzie 6 stacji i 48 rowerów.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą już korzystać ze stacji „Piaski Szczygliczka” i „Kozi Borek”. Do dyspozycji użytkowników oddano też 16 nowych rowerów.

- System roweru miejskiego znakomicie przyjął się w naszym mieście. To świetny środek transportu, gdy chcemy gdzieś dotrzeć, ale także znakomity sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Rower miejski połączył aspekt praktyczny z przyjemnością. Stał się też alternatywą dla samochodu. Z miejskich rowerów równie chętnie korzystają osoby starsze, jak i młodzież. Naszą odpowiedzią na tak duże zainteresowanie są kolejne stacje. Dziś dwie, a następne cztery już niebawem. W przyszłym roku dwie kolejne. Do ostrowskiego systemu dołączyła też stacja uruchomiona dzięki współpracy z prywatnym przedsiębiorstwem. Już, z pytaniami o konkrety, zgłaszają się do nas kolejni – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Następne cztery pojawią się na przełomie września i października. Ich lokalizacje to:

- ul. Głogowska – Targowisko Miejskie,

- ul.Grabowska, pętla,

- ul. Chłapowskiego, Urząd Skarbowy,

- ul. Powstańców Wielkopolskich, Urząd Miejski. 

- Dziewięć stacji pozwoli już na swobodne podróżowanie miejskim rowerem niemal po całym mieście. Już jednak wiemy, że w przyszłym roku, w ramach projektu, na który pozyskaliśmy wsparcie unijne, zamontowane zostaną jeszcze dwie stacje – na ostrowskim Rynku i przy Centrum Przesiadkowym. Są chętni na korzystanie z Systemu Roweru Miejskiego, dlatego będziemy go systematycznie rozbudowywać – zapewnia prezydent Ostrowa.

Ostrowski Rower Miejski  został uruchomiony w 2017 roku. Początkowo składał się z dwóch stacji i 20 rowerów. Dodatkowo od dwóch tygodni działa trzecia stacja rowerowa, która została uruchomiona dzięki współpracy z firmą MAHLE.

- Rozbudowa Ostrowskiego Roweru Miejskiego to dobra wiadomość dla użytkowników. W dwa miesiące liczba stacji rowerowych w mieście wzrośnie z dwóch do dziewięciu, a liczba rowerów z 20 do 76. Rowerem miejskim będzie można teraz dojechać w nowe miejsca, co radykalnie zwiększy użyteczność tej formy komunikacji – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Aby skorzystać z roweru wystarczy zarejestrować się na stronie OstrowskiRowerMiejski.pl po czym zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych, z których ściągane są ewentualne opłaty za wypożyczenia. Można również wypożyczyć rower korzystając z konta Nextbike założonego w innym mieście, np. Kaliszu, Poznaniu, czy Wrocławiu. Wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe. Wystarczy na terminalu stacji rowerowej wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można też skorzystać z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

W ostrowskim systemie zarejestrowało się do tej pory ponad 1200 osób. Tylko w tym sezonie wypożyczyli oni rowery ponad 4 tysiące razy.

Nextbike Polska jest liderem w dostarczaniu i obsłudze samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Działa w Polsce od 2011 roku i w Finlandii od 2018 roku na licencji Nextbike GmbH, niemieckiej firmy obecnej na 4 kontynentach, w 25 państwach i ponad 150 miastach. Jednorazowa rejestracja w systemie Nextbike umożliwia  korzystanie z floty 44 000 rowerów na całym świecie. Rowery Nextbike można  wypożyczać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w okresie od wczesnej wiosny do  późnej jesieni.

 

Artur Kołaciński

Biuro Prasowe UM

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza