AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Miejska inauguracja roku szkolnego /foto, video/

Miasto

Dzieci i młodzież rozpoczęły dzisiaj nowy rok szkolny 2018/19. Miejska inauguracja roku szkolnego zbiegła się w czasie z oddaniem do użytku nowoczesnego budynku przedszkola przy ul. Olsztyńskiej, do którego przeprowadziło się z ul. Wolności Przedszkole nr 11. W sumie do ostrowskich szkół i przedszkoli powróciło z wakacji ponad 13 tysięcy dzieci i młodzieży.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W trakcie uroczystości ślubowanie złożyło 9 nowych nauczycielek szkół i przedszkoli. Prezydent Beata Klimek wręczyła również nominacje czterem dyrektorom przedszkoli.

Głównym wydarzeniem tegorocznej inauguracji było jednak oddanie do użytku nowego budynku Przedszkola nr 11. Ośmiooddziałowe przestronne przedszkole, przystosowane do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi to kolejna z dużych inwestycji zrealizowanych w ostatnich latach przez miejski samorząd.

Warto w tym miejscu przytoczyć słowa obecnego na uroczystości byłego prezydenta, a obecnie posła, Jarosława Urbaniaka:

- Gdy podejmowałem decyzję o budowie przedszkola na Pruślinie mówiono, że to „gadżet Urbaniaka”. Dzisiaj nikomu nie pozwolę mówić, że to przedszkole to „gadżet Klimek”, bo przedszkole to zbudowano dla mieszkańców Ostrowa i to im ma ono służyć.

Prezydent Beata Klimek w swoim wystąpieniu przypomniała najważniejsze inwestycje oświatowe zrealizowane w bieżącej kadencji, na które prócz wspomnianych już obu przedszkoli składają się m.in. hala sportowa w SP 9, adaptacja na przedszkole tzw. starej szkółki przy SP 5 oraz modernizacje i termomodernizacje budynków szkolnych i przedszkolnych.

O rządowych projektach oświatowych i socjalnych mówili senator Łukasz Mikołajczyk i wicewojewoda Marlena Maląg.

W nowym roku szkolnym do ostrowskich przedszkoli publicznych uczęszczać będzie 2,5 tysiąca dzieci, do szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych blisko 5 tysięcy uczniów i około 6 tysięcy do szkół prowadzonych przez powiat.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego