AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Centrum Kształcenia Praktycznego - otwarte! /foto/

Nauka

Rok temu, 31 października 2017 r. wmurowano kamień węgielny pod rozbudowę Centrum, a 4 września 2018r. obiekt oficjalnie przekazano uczniom. Fachowcy będą uczyć się w pięknych wnętrzach korzystając z najnowocześniejszych technologii.

REKLAMA

Placówka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, który potrzebuje specjalistów różnych branż. W rozbudowywanym Centrum Kształcenia Praktycznego odbywać się będą zajęcia dydaktyczne, praktyczne, zawodowe dla uczniów trzech ostrowskich zespołów szkół zawodowych prowadzonych przez Powiat Ostrowski: Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Do tych celów wykorzystany zostanie także w części dach Centrum, na którym zlokalizowane są instalacje do fotowoltaiki.

zdjecie

zdjecie

W wyniku zrealizowanej inwestycji (budowy nowego budynku i przebudowy już istniejących) powstanie 10 nowych pracowni do kształcenia zawodowego w specjalnościach: obróbki skrawaniem, budowlano-instalacyjna, projektowania i programowania komputerowego, energetyki odnawialnej i mechatroniki, pracownia obróbki ręcznej, szkoleń BHP, chłodnictwa i mechatroniki, elektrotechniki, elektroniki i elektroenergetyki, pojazdów motocyklowych oraz spawalnicza.

Obiekt zaprojektowali: Piotr Jański i Andrzej Cempel. Główne prace budowlane wykonała Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim. Aranżacją wnętrz zajęła się Iwona Trzcińska, natomiast ultranowoczesne wyposażenie techniczne zamówiono zgodnie ze wskazówkami dyrektorów i nauczycieli kształcących w przedmiotach zawodowych, a także lokalnych przedsiębiorców, którzy czekają na wykwalifikowanych fachowców.

zdjecie

zdjecie

Wartość całego przedsięwzięcia przebudowy, rozbudowy istniejących budynków ZSTE CKU celem utworzenia Centrum Kształcenia Praktycznego wraz z wyposażeniem wynosi 13,188 mln zł. Inwestycja objęta została wsparciem w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 z dofinasowaniem w wysokości 9.623 zł.

zdjecie

zdjecie

Integralną częścią budowanego CKP będzie program szkoleń i kursów zawodowych uczniów i nauczycieli szkół powiatowych pod nazwą „Kompleksowy programu rozwoju kształcenia zawodowego młodzieży w Powiecie Ostrowskim”, który będzie wsparty dofinansowaniem zewnętrznym w wysokości 2,812 mln zł.

W najbliższą sobotę 8 września 2018r. obiekt zostanie udostępniony do zwiedzania wszystkim zainteresowanym tą inwestycją. Grupy będą oprowadzane w trzech turach o godz. 9:00, 10:00 i 11:00.

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego