AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Nie-zrealizowane projekty w Ostrowie

Miasto

W piątek, 7 września odbyła się pierwsza impreza z cyklu „Nie-zrealizowane” w Galerii Sztuki Współczesnej. Mowa o wystawie „Wizja a rzeczywistość”. Poza tym, w programie czekają inne towarzyszące projektowi imprezy takie jak projekcja filmu czy wykład.

REKLAMA

 Wystawa pt. „NIE—ZREALIZOWANE” to zbiór niepublikowanych wcześniej szkiców, projektów oraz koncepcji architektonicznych, które miały powstać w Ostrowie Wielkopolskim, jednak z różnych powodów – nie powstały. Wernisażowi towarzyszył wykład pt. „Wizja a rzeczywistość”, który prowadził prof. Marian Fikus – architekt, urbanista, planista, doktor habilitowany nauk technicznych, profesor Politechniki Poznańskiej, a także zdobywca przeszło 100 nagród i wyróżnień w konkursach urbanistycznych i architektonicznych, w tym 5 nagród w konkursach międzynarodowych.

Wykład prof. Mariana Fikusa opowiadał o tematach takich jak architektura za komuny, oraz w czasach PRL-u, a dokładniej o projektach, które, jak sama nazwa wskazuje- nie zostały zrealizowane. Mowa m. in. o inwestycjach takich jak renowacja elewatora zbożowego na kompleks biurowy, przebudowa wieży ciśnień na pensjonat, czy projektów, które przegrały przetargi, np. inne wersje zagospodarowania starej przepompowni bądź urzędu miejskiego, itd.

Wystawa oraz towarzyszący jej wykład to dopiero pierwsze imprezy z cyklu „Nie-zrealizowane”. W planach są jeszcze dwie- projekcja filmu „Bloki” reż. Konrad Królikowski, która odbędzie się 14.09, o godz. 19:00 w Galerii Sztuki Współczesnej; a także wykład architekta Roberta Koniecznego, który rozpocznie się w środę, 19.09, o godz. 19:00 w Forum Synagoga.

 

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego