Grały ligi okręgowe

Porażki w Międzyokręgówce, zwycięstwa w Okręgówce oraz w A-klasie i zmienne szczęście w B-klasie. To najkrótsze podsumownie meczów minionego weekendu w klasach okręgowych.

Miniony weekend nie był udany dla zespołów piłkarskich Ligi Międzyokręgowej. Niepokonana dotąd Odolanovia, w meczu z SKP Słupca, mimo zaciętej walki musiała uznać wyższość rywala przegrywając 2:3. Goście objęli prowadzenie po pół godzinie gry, ale jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Jakub Bąk. Po przerwie Słupca znów objęła prowadzenie, a mimo wysiłków gospodarzy, nie tylko nie udało im się odrobić strat, ale jeszcze stracili gola na 1:3. Dopiero w 86 minucie kontaktową bramkę zdobył Daniel Bąk, ale było już za mało czasu by uratować choćby 1 punkt.

Raszkowianka Raszków przegrała 0:2 w Pleszewie ze Stalą, pierwszą bramkę tracąc tuż przed przerwą, a drugą na początku drugiej połowy. Podobnie wyglądał mecz Piasta Czekanów w Krotoszynie z Astrą, tyle że przy wyniku 0:2, w 54 minucie kontaktową bramkę zdobył Łukasz Przybylak. Nadzieje na korzystny wynik rozwiał kwadrans później Jędrzej Paczków zdobywając bramkę na 3:1 i taki wynikiem zakończył się cały mecz.

W Kaliskiej Klasie Okręgowej miłą niespodziankę sprawił swoim kibicom LKS Czarnylas pokonując na wyjeździe LZS Doruchów 4:2. Pozwoliło to ekipie z Czarnegolasu awansować na 11. miejsce, a mająca jeden zaległy mecz Barycz Janków Przygodzki plasuje się na wysokim 3. miejscu.

W grupie 1 A-klasy nie zwalnia tempa Ogniwo Łąkociny. Beniaminek tym razem rozgromił w wyjazdowym meczu Żaki Taczanów 5:1 i z kompletem czterech zwycięstw znajduje się na szczycie tabeli wespół z rezerwami LKS-u Gołuchów. W grupie 2 OKS Ostrów pokonał 3:1 Strażaka Słupię i było to drugie zwycięstwo ostrowian. Pauzowała Ostrovia II.

Lider grupy 1 B-klasy Tarchalanka pokonała 3:0 Błękitnych Chruszczyny umacniając się na pierwszym miejscu, a cenne trzy punkty zdobył również LKS Gorzyce Małe. W grupie 2 liderzy zgubili punkty – Huragan Szczury zremisował na wyjeździe 3:3 z Wichrem Mysielin, a Iskra-Prosna Sieroszewice 1:1 z Liskowiakiem Lisków. Warto odnotować drugie zwycięstwo Wtórkowianki Wtórek, z KS-em Kamień 3:2, co dało ekipie z Wtórku awans na 3. miejsce.