Porażka i remis piłkarek

W meczu 2 kolejki II ligi kobiet zespół Ostrovii 1909 uległ na wyjeździe drużynie Gwiazda Toruń 0:3. Choć porażka to wyraźna, to w opinii naszych piłkarek w kilku kontrowersyjnych sytuacjach gospodyniom "sprzyjały ściany".

Pierwsza połowa nie należała do naszych zawodniczek. Proste błędy oraz brak organizacji wykorzystały przeciwniczki obejmując prowadzenie.

Druga połowa wyglądała dużo lepiej. Biało-czerwone narzuciły przeciwniczkom swój styl gry próbując odrobić straty. W 80 minucie w kontrowersyjnych okolicznościach, po rzucie wolnym wykonywanym przez ostrowianki, przeciwniczki przejęły piłkę i wyprowadziły szybką kontrę podwyższając na 2:0. Kilka minut później po zamieszaniu w polu karnym Ostrovii sędzia wskazał na rzut karny, który torunianki zamieniły na trzecią bramkę. Sytuacja ta przesądziła o losach meczu, po którym biało-czerwone nie ukrywały rozgoryczenia. Szansą na poprawę humorów będzie kolejny mecz - za tydzien na własnym boisku z Lipnem Stęszew.

Gwiazda Toruń - TP Ostrovia Ostrów 3:0 (1:0)

Tymczasem druga drużyna Ostrovii 1909 występująca w III lidze dopisała do swojego dorobku kolejny punkt remisując na wyjeździe z Polonią Leszno 2:2.

Polonia 1912 Leszno - TP Ostrovia II Ostrów 2:2