AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Policjanci dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Policja

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku, policjanci ostrowskiej komendy prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do szkół i placówek oświatowo–wychowawczych.

REKLAMA

Przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, to ważny element dla policjantów. Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego jako pieszych, rowerzystów oraz pasażerów to jedno z ważniejszych zadań profilaktycznych.

W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policyjni profilaktycy i dzielnicowi starają się tłumaczyć dzieciom jak ważne jest zachowanie na drodze, jak ważne jest używanie odblasków nawet na terenie miasta, informując jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące elementy.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego szczególną uwagę zwracają natomiast na kierujących pojazdami w rejonie szkół. Policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia dzieci. Jednocześnie funkcjonariusze kontrolują drogi w rejonie szkół oraz placówek oświatowych pod kątem ujawniania wykroczeń mających bezpośredni wpływ na zaistnienie zdarzeń drogowych, w szczególności polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości jazdy.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, przez cały okres roku szkolnego policjanci prowadzić będą stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację z zakresu ruchu drogowego.

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o zachowanie na drodze szczególnej ostrożności. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu!

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego