AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Młody duch tańca- satynowe baletki na ostrowskiej scenie

Rozrywka i kultura

„Młody duch tańca” projekt artystyczny w międzynarodowej obsadzie to warsztaty taneczne, których efektem końcowym był spektakl baletowy wystawiany czterokrotnie w różnych miejscach w Polsce. W piątkowy i sobotni wieczór 7 i 8 września 2018 roku na deskach ostrowskiej sceny można było zobaczyć taniec w wykonaniu polsko-japońskiej grupy młodzieży - uczniów szkół baletowych. W projekcie udział wzięły także dwie baletnice z Ostrowa, na co dzień tańczące w Młodzieżowym Domu Kultury.

REKLAMA

Pasja, ciężka praca i poświęcenie -  tego wszystkiego wymaga taniec, który opracowany do perfekcji cieszy oko widza swoją lekkością i sprawia ogromną satysfakcję młodym tancerzom.  Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu jest Wiesław Dudek - tancerz, pedagog, który przygotowuje warsztatowo najlepszych uczniów z publicznych szkół baletowych w Japonii oraz Europie w tym w Polsce: Poznaniu, Bytomiu, Łodzi. Skupia największe młode talenty, by szlifować ich umiejętności, kształtować osobowość artystyczną poprzez pracę nad układami choreograficznymi z wieloma profesjonalnymi instruktorami.

zdjecie

Wiesław Dudek, za swoją pracowitość i ogromny talent, które zawiodły go na szczyty światowej kariery, nagrodzony został w maju 2018 roku nagrodą Starosty Ostrowskiego „Wojciechy 2018”. To wówczas zrodził się pomysł wystawienia spektaklu w Ostrowie. Pochodzący z Daniszyna baletmistrz o międzynarodowej sławie, obywatel świata na stale mieszkający w Tokio, teraz wrócił w swoje rodzinne strony z przedstawieniem. W Polsce odbyły się 4 spektakle wystawiane m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi i w Ostrowskim Centrum Kultury.

zdjecie

Spektakl składał się z układów choreograficznych utrzymanych w różnych technikach tańca- klasycznego, współczesnego, ludowego oraz steepu.  Choreografie były w większości prezentowane po raz pierwszy. Szczególne miejsce w widowisku zajęły polskie tańce narodowe.

Ostrowskie baletnice Martyna Sokołowska i Martyna Sobieraj, uczennice Grupy Baletowej Fantazja, działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury, również zaproszone zostały do udziału w projekcie „Młody duch tańca”. Można było zobaczyć je w partiach grupowych, w piątkowym spektaklu wystąpiły także w duecie, zbierając gromkie brawa.

zdjeciefot. D. Kępiński /MDK/

– Martyny zdały egzamin na piątkę. To świetne dziewczyny. Nie wiem jak się potoczy ich kariera, ale jeśli zdecydują się na karierę zawodową, to mają ogromną szansę zaistnieć, nie tylko w Polsce, ale i za granicą – chwalił ostrowianki Wiesław Dudek.

zdjecie

Ponad dwugodzinne, barwne przedstawienie zakończyło się owacjami na stojąco. Impreza odbyła się pod patronatem Marzeny Wodzińskiej Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego i przy wsparciu finansowym Województwa Wielkopolskiego oraz pomocy MDK i Stowarzyszenia Hurrra Kultura.

Fot. Zuzanna Jerzyk, Romana Ogórkiewicz

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego