AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Zakręceni w przestrzeni” - trwają zgłoszenia

Kącik Prasowy

Przerwy spędzane w samodzielnie zaprojektowanym ogrodzie szkolnym – to możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów. Biorąc udział w konkursie „Zakręceni w przestrzeni”, mogą oni przekonać się o swoim wpływie na otaczającą ich przestrzeń. Projekt pomaga dzieciom i młodzieży wykorzystywać swoją kreatywność w najlepszy możliwy sposób.

REKLAMA

Trwa trzecia edycja projektu organizowanego przez WSPÓLNIE – Fundację LafargeHolcim w ramach projektu ECO-MIASTO. Zadaniem uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych jest zaprojektowanie zmian w najbliższym otoczeniu, zgodnie z hasłem tegorocznej edycji OD_NOWA i przesłanie prac konkursowych do 19 września 2018 r. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie zakreceniwprzestrzeni.pl

Przestrzeń wokół szkoły może być miejscem spotkań i odpoczynku dla młodzieży. Dowód? Zrealizowane projekty uczestników poprzedniej edycji konkursu edukacyjnego „Zakręceni w przestrzeni”. Uczniowie z powodzeniem wcielają w życie swoje koncepcje, takie jak ogród z wyjątkową drewnianą konstrukcją czy specjalne miejsce do prowadzenia zajęć oraz organizacji przedstawień i koncertów na świeżym powietrzu. Zyskać może również przestrzeń wewnątrz szkoły – wśród nagrodzonych i wyróżnionych prac znalazły się pomysły na odnowienie szkolnej czytelni czy stworzenie identyfikacji wizualnej szkolnych klas. Autorzy najlepszych projektów mogą otrzymać nawet 10 000 zł na ich realizację.

Zadaniem uczestników konkursu „Zakręceni w przestrzeni” jest zaproponowanie zmian w otaczającej przestrzeni. Przy ocenie prac w sposób szczególny doceniane będzie kreatywne podejście, a także troska o środowisko naturalne. Tegoroczna, trzecia edycja realizowana pod hasłem OD_NOWA w sposób szczególny zachęca dzieci i młodzież do wykorzystania materiałów ekologicznych, upcycling’u niepotrzebnych rzeczy oraz uwzględnienia w swoich koncepcjach zieleni.

 Dzięki udziałowi w konkursie dzieci i młodzież mają okazję uczestniczyć w projektowaniu i tworzeniu przyjaznych miejsc, w których funkcjonują na co dzień, takich jak szkoła, biblioteka czy dom kultury. Projekt „Zakręceni w przestrzeni” ma pokazać młodym mieszkańcom miast i miasteczek, że mogą wpływać na otaczającą ich przestrzeń publiczną, a jednocześnie są za nią odpowiedzialni.

Uczniowie klas 1-6

Uczniowie szkół podstawowych prezentują swoje pomysły w formie prac plastycznych, które zostaną ocenione w kategorii klas 1-3 i 4-6. Nagrodą dla laureatów są zestawy Lego Architecture. Oprócz tego szkoła, która zgłosi największą liczbę prac plastycznych, otrzyma nagrodę w postaci warsztatów architektonicznych.

Uczniowie klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych

Młodzież z klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych tworzy projekty w niewielkich zespołach. Uczniowie sami decydują, czy chcą przedstawić swój pomysł w formie krótkiej prezentacji, makiety czy filmu. Autorzy najlepszych projektów zostaną nagrodzeni grantami na ich realizację oraz warsztatami architektonicznymi.

 Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 19 września br. Prace konkursowe można przesyłać w formie elektronicznej. Więcej informacji oraz regulamin konkursu są dostępne na stronie zakreceniwprzestrzeni.pl

Program ECO-MIASTO

Konkurs „Zakręceni w przestrzeni” stanowi część programu ECO-MIASTO, którego celem jest promowanie idei zrównoważonego rozwoju miast. Elementem tej koncepcji jest także tworzenie atrakcyjnych, przyjaznych mieszkańcom przestrzeni oraz wzmacnianie poczucia przynależności do miejsca zamieszkania. ECO-MIASTO jest realizowane we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Ceetrus Polska, DK Energy i TIRU
 – grupa Dalkia, a także WSPÓLNIE – Fundacja LafargeHolcim.

Inf. Constans PR, Karolina Orzeł

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego