Czwartoligowcy grają dalej

Tylko zespoły czwartoligowe wywalczyły awans do III rundy Okręgowego Pucharu Polski. Czterej przedstawiciele niższych lig musiały uznać wyższość rywali, a za tydzień swoje mecze rozegrają dwie ostatnie drużyny.

Najwięcej wysiłku w awans musiała włożyć Pogoń Nowe Skalmierzyce grająca w Gołuchowie z rezerwami LKS-u. Ostatecznie skalmierzyczanie wygrali 2:1, ale o korzystny wynik drżeć musieli do ostatnich minut.

Grająca w Koźminie Ostrovia przez pierwsze pół godziny nie potrafiła sforsować obrony Białego Orła. Później jednak rozwiązał się worek z bramkami – przed przerwą gole zdobyli Michał Giecz i Tomasz Kempiński, po przerwie na 3:0 podwyższył Giecz, a w końcówce dzieło zwieńczyli Nikodem Modrzyński i Łukasz Wiącek.

Najłatwiejsze zadanie miała Centra, która swój mecz „wyjazdowy” rozgrywała przy Kusocińskiego. Wszystko za sprawą remontu boiska GKS-u Rychtal, który formalnie był gospodarzem tego spotkania. Tutaj aż do 40 minuty utrzymywał się wynik bezbramkowy, aż w końcu prowadzenie Centrze dał gol Szymona Strączkowskiego. Później nietuzinkowym wyczynem popisał się Dawid Piróg – w 44 minucie strzelił gola na 2:0 by chwilę po wznowieniu gry niefortunnie skierować piłkę do własnej bramki. Po przerwie GKS „poszedł za ciosem” i doprowadził do remisu, ale szybko trafieniem odpowiedzią na to Strączkowski. W ostatnich 10 minutach Centra zafundowała rywalom prawdziwą kanonadę bramek. Rozpoczął Miłosz Nowicki, poprawił Michał Sztok, a dzieło zwieńczył trzema trafieniami Szymon Strączkowski ustalając wynik na 8:2.

Z pozostałych drużyn najbliżej szczęścia była Raszkowianka, która przegrała w Kaliszu z Prosną 2:3. Sporą niespodzianką jest porażka Odolanovii 1:3 z Zefką Kobyla Góra. Trzecia z drużyn Ligi Międzyokręgowej – Piast Czekanów grać będzie za tydzień w Bralinie z Sokołem. Na placu boju pozostają również rezerwy Ostrovii, ale w starciu z Jarotą faworytem nie będą.