„re – EWOLUCJA” w Ostrowie

Miasto

W ramach Tygodnia Zrównoważonego Transportu Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjno-Społeczne ,,re - EWOLUCJA" organizuje w tym roku kilka wydarzeń w dniach 20-28 września.

Pierwszym z wydarzeń organizowanym przez Stowarzyszenie „re – EWOLUCJA” jest 5. Forum Rowerowe - spotkanie ostrowskich rowerzystów z władzami Ostrowa Wielkopolskiego i Danielem Aleksandrzakiem, który przedstawi rozmaite rozwiązania drogowe dotyczące rowerów stosowane w Niemczech i w Holandii. Dyskusja odbędzie się w czwartek - 20 września - o godzinie 18.00 w n-Klubie na ulicy Królowej Jadwigi 10. Będzie to ciąg dalszy rozmów dotyczących infrastruktury rowerowej naszego miasta, możliwości jej rozwoju i strategii opracowanej w zeszłym roku, przez eksperta, pana Marcina Hyłę.

Natomiast na Dzień bez Samochodu zapraszamy 22 września do Parku Miejskiego w godzinach 12.00-14.00. Nastąpi tam rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Ekologiczny pojazd marzeń", przeprowadzony zostanie również konkurs na najciekawszą aranżację rowerową (na zwycięzców czekają nagrody). Młodsi będą mogli uaktywnić swoją wyobraźnię twórczą i wziąć udział w warsztatach plastycznych organizowanych pod hasłem ,,Ekologiczne miasto przyszłości", a starszych zapraszamy na koncert Katarzyny Rynkowskiej i Macieja Bąka oraz performans Roksany Lisiak. Stowarzyszenie ,,re - EWOLUCJA" zaprasza już po raz dziewiąty do wspólnego świętowania Dnia bez Samochodu.

Ponadto, 28 września, w ostatni piątek miesiąca, zwyczajowo odbędzie się Masa Krytyczna - rowerowy przejazd przez miasto. Zbiórka przed ratuszem o 18.00. Tym razem gościem specjalnym będzie pani Zofia Szafałowicz, zapalona rowerzystka i pielgrzym, który dotarł w tym roku do Santiago de Compostela. Jeszcze tego samego dnia - 28 września - o godz. 19.00 w Forum Synagoga odbędzie się projekcja filmu ,,Rowery kontra samochody" (wstęp wolny). Organizatorzy zachęcają do obejrzenia i zastanowienia się nad tym, jak wygląda nasze miasto... „Czy przypadkiem nie moglibyśmy działać tak, żeby było jeszcze lepiej?”

 Wszystkie wymienione powyżej akcje współfinansowane są przez Stowarzyszenie Fundusz Grantowy Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego. W ramach wspomnianego projektu ,,Rowery górą!" organizowany jest również cykl warsztatów ekologicznych. Jego podstawowym celem jest kształtowanie postaw proekologicznych.

– W szczególności musimy zwracać uwagę na nasze nawyki wpływające na stan powietrza, dlatego we wszystkich naszych działaniach kładziemy nacisk na wybór ekologicznych środków transportu. Należy do nich rower – na naszej akcji w Dniu bez Samochodu oferujemy znakowanie rowerów; lub autobus – 22 września można będzie jeździć autobusami MZK za darmo po okazaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu – mówi przedstawiciel Stowarzyszenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Info: Arkadiusz Głodek

Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

22
Sobota
Wrzesień 2018
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Maury, Milany, Tomasza