AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

„Podziel się pasją” w Drogosławiu /foto/

Gm. Raszków

Carving, sztuka ręcznego rzeźbienia owoców i warzyw był tematem kolejnych warsztatów klubu rękodzielniczego „Podziel się pasją” działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W Warsztatach, które odbyły się w Drogosławiu 5 września, wzięły udział 22 panie z terenu gminy. 

Swoją pasją tym razem podzielił się z paniami Andrzej Sztajer – pasjonat i smakosz kuchni polskiej. Jak powiedział prowadzący podstawową rzeczą niezbędną do carvingu jest ostry i cienko zakończony nóż. Po krótkim wprowadzeniu w temat uczestniczki warsztatów zabrały się do pracy.

Pierwsze pod nóż i sprawne ręce kursantek poszły cukinie, kalarepki i cebule, z których powstały dekoracyjne ozdoby i kwiaty. Jednak najbardziej spektakularne efekty panie uzyskały wycinając róże w arbuzie. Każdy był inny i każdy piękny, a dodatkowym atutem takiej dekoracji było to, że na końcu można je zjeść. Zapewne teraz uczestniczki warsztatów każdą domową biesiadę uatrakcyjnią o cudeńka wykonane w tej wdzięcznej technice wywodzącej się z Dalekiego Wschodu, a dokładniej z Tajlandii.

Za gościnę MGOK dziękuje sołtyskom z Drogosławia i Józefowa pani Alinie Grzesiek i Agnieszce Jankowskiej, które użyczyły sali wiejskiej na potrzeby zorganizowania warsztatów.
 

Inf. Katarzyna Spiżak

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

24
Środa
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego