Centra już blisko "podium"

Centra "wykonała plan" i pokonała na wyjeździe ostatni zespół IV ligi - Olimpię Koło 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Miłosz Nowicki.

Olimpia Koło w dotychczasowych meczach wywalczyła tylko jeden punkt, dlatego też remis w meczu z Centrą byłoby dla gospodarzy sukcesem. Defensywna taktyka Olimpii przez całą pierwszą połowę przynosiła efekt. Ostrowianie nie potrafili sforsować szczelnej obrony rywali i niewiele mieli okazji do zdobycia gola.

Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie, którą piłkarze Centry rozpoczęli z wielkim animuszem. W pierwszym kwadransie mieli aż cztery okazje do zdobycia gola, raz jednak gospodarzy uratował słupek, a w pozostałych przypadkach skutecznie interweniował bramkarz. Dopiero w 67 minucie Miłosz Nowicki wykończył akcję Centry celnym strzałem, zdobywając upragnionego gola. Kolejne bramki w tym meczu już nie padły i choć wygrana 1:0 pozostawia pewien niedosyt, to najważniejsze są 3 punkty, które pozwoliły Centrze awansować na 4. miejsce w tabeli.

Olimipia Koło - Centra Ostrów 0:1 (0:0)