AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Wspólne zajęcia

Policja

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w ramach współpracy ze szkołami posiadającymi klasy o profilu mundurowym, po raz kolejny uczestniczyli w obozie integracyjno - edukacyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Galeria zdjęć


W środę, 19 września szkoła z Przygodzic zorganizowała na terenie ośrodka wypoczynkowego Piaski - Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim, obóz integracyjno-edukacyjny dla uczniów klas profilowanych. W ramach współpracy z ostrowską Policją, przyszli mundurowi mieli okazję poznać m.in. strukturę organizacyjną jednostki. W trakcie spotkania funkcjonariusze odpowiadali na bieżące pytania, które najczęściej dotyczyły kwestii wymagań i predyspozycji jakie należy posiadać, aby wykonywać zawód policjanta. Sierż. sztab. Bartłomiej Kolenda opowiedział też o specyfice funkcjonowania służby dzielnicowych.

Duże zainteresowanie wśród młodzieży wzbudził przewodnik psa policyjnego wraz ze swoim czteronożnym partnerem. Asp. Krzysztof Berek przybliżył zebranym jak wygląda codzienna służba tego nietypowego patrolu. Policjant opowiedział o trybie szkolenia, jakie musi przejść policjant i pies. Wspomniał też o sytuacjach, w których najczęściej sprawdza się użycie psów służbowych.

Podczas takich spotkań z policjantami młodzież nabywa wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, a także poznaje specyfikę pracy mundurowych.

 

Źródło: www.ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany