AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Są pieniądze na leczenie małego Maksia!

Miasto

To bardzo dobra wiadomość! Maksio Marecki – 4-letni mieszkaniec naszego miasta będzie mógł zostać poddany immunoterapii, która może przywrócić mu zdrowie. To zasługa ludzi dobrej woli, w tym wielu ostrowian!

REKLAMA

Mieszkańcy Ostrowa być może pamiętają marcową wizytę w naszym mieście Denisa Urubko. Znacznie mniej osób zapewne pamięta, że dochód ze spotkania z himalaistą zorganizowanego przez firmę Infoglobal w Ostrowskim Centrum Kultury przeznaczony był na leczenie 4-letniego Maksa Mareckiego. Trzy miesiące później na trybunach Stadionu Miejskiego dzięki życzliwości działaczy TŻ Ostrovia, podczas meczu z Kolejarzem Rawicz ostrowscy harcerze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie Maksia.

Mimo tych i wielu innych działań, zebranie kwoty blisko 800 tysięcy złotych wydawało się bardzo odległą perspektywą.

Okazuje się, że rzeczy niemożliwe stają się możliwe. Trwająca od kilku miesięcy zbiórka prowadzona przez Fundację Siepomaga w dniu dzisiejszym dobiegła końca, a na koncie fundacji jest już pełna wymagana kwota – 786.540 zł. To zasługa wielu, często bezimiennych darczyńców, ale nie bez znaczenia był tutaj gest rodziców Gabrysi, innej podopiecznej fundacji, która jakiś czas temu zakończyła zbiórkę „z nadwyżką” i właśnie ta nadwyżka decyzją rodziców trafiła na konto Maksia.

U Maksymiliana lekarze w 2017 roku zdiagnozowali neuroblastomę IV stopnia. Pod tą nazwą kryje się złośliwy nowotwór, który rozwinął się w jego jamie brzusznej. Chłopiec przeszedł już długotrwałą terapię. Przed nim najważniejszy jej etap – immunoterapia, której koszt szacowany jest na 200 tysięcy euro.

Te pieniądze już są. Teraz wszystko pozostaje w rękach lekarzy, a my możemy trzymać kciuki za powrót do zdrowia małego ostrowianina.

Więcej o zbiórce i losach Maksa przeczytać można na stronie fundacji.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła