AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

III miejsce KGW Głogowa w Turnieju Kół Wiejskich

Gm. Raszków

15 września KGW z Głogowej uczestniczyło w pierwszej edycji Turnieju Kół Wiejskich Południowej Wielkopolski. Organizatorem imprezy było Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Pierwsza edycja Turnieju Kół Wiejskich Południowej Wielkopolski odbyła się na terenie Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Panie z 15 kół rywalizowały w czterech konkurencjach: kulinarnej, rękodzielniczej, literackiej i sprawnościowej.

Koło Gospodyń Wiejskich z Głogowej do każdej z konkurencji wydelegowało swoje przedstawicielki i tak: w konkurencji kulinarnej potrawę z dyni i ziemniaków przygotowała pani Mirosława Sójka, w rękodzielniczej wielkopolską zazdrostkę wycinała pani Donata Kaczocha, w literackiej wiersz o swojej miejscowości przedstawiła Mariola Janiak, a w sprawnościowej obierania warzyw i szatkowania kapusty na czas podjęły się Tomiła Wiśniewska Akerman, Sylwia Jańczak, Mirosława Sójka.

Wszystkie konkurencje oceniane były przez pięcioosobowe jury. Po zsumowaniu wszystkich punktów głogowskie gospodynie zajęły III miejsce. Otrzymały bon o wartości 1.000 złotych na zakup sprzętu AGD ufundowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, statuetkę oraz dyplom.

Warto dodać, że głogowskie panie wspierane były przez Zespół Tańca Ludowego „Głogowianie”, który w czasie imprezy prezentował na scenie tańce Ziemi Kaliskiej. Panie z Głogowej zachwyciły wszystkich pyszną zupą dyniową, smacznym pyrczokiem jak również pięknie przygotowanym stanowiskiem.

Inf. Katarzyna Spiżak

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

26
Niedziela
Maj 2019
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła