AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Uczniowie z Radłowa na festiwalu filmowym w Gdyni

Gm. Raszków

Ekscytującym doświadczeniem był dla sześciorga uczniów z radłowskiej szkoły udział w najważniejszym filmowym wydarzeniu w naszym kraju, czyli 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Galeria zdjęć


Szóstka uczniów należących na co dzień do koła teatralno-filmowego – Amelia Michałowicz, Anna Nowak, Ewa Kowalska, Angelika Janicka, Oliwia Pinkowska i Wojciech Michałowicz, zakwalifikowała się do udziału w warsztatach organizowanych w ramach gdyńskiego festiwalu przez program Filmoteka Szkolna.

Młodzi kinomaniacy wraz z opiekunką, Urszulą Rychlik-Kościelną przebywali w Gdyni przez dwa dni, 19 i 20 września. Wzięli udział w warsztacie pt. ,,Fake news, dezinformacja, fotomontaż’’ oraz stawiali pierwsze kroki w pracy reporterskiej. Po krótkim teoretycznym wprowadzeniu, wyposażeni w kamerę, mikrofon i słuchawki przeprowadzali sondy wśród festiwalowych gości. Jedna z nich dotyczyła tematu filmów startujących w konkursie głównym, opinii i ewentualnych faworytów. Druga sonda związana była z tegorocznym plakatem festiwalowym. Młodzież pytała o odczucia na temat grafiki. Było to niezwykle cenne doświadczenie, tym bardziej, że uczniowie mogli rozmawiać ze znakomitymi aktorami: Tomaszem Kotem, Gabrielą Muskałą, Magdaleną Boczarską, dziennikarzami Katarzyną Janowską, Kingą Burzyńską, czy krytykami np. Michałem Oleszczykiem.

Młodzież równie chętnie skorzystała z oferty specjalnej Polski Światłoczułej i zajęła się malowaniem światłem i malowaniem w 3D w VR. Grupa z Radłowa nie odmówiła sobie także przyjemności wzięcia udziału w konferencji prasowej zorganizowanej po premierze filmu ,,Eter’’ Krzysztofa Zanussiego, tym bardziej, że na sali oprócz reżysera obecni byli także wybitni aktorzy – Andrzej Chyra i Jacek Poniedziałek. Z przyjemnością szkolne ,,filmoluby’’ udały się także na pokaz filmu pod gołym niebem.

 – Warto było jechać pół nocy pociągiem, aby przeżyć coś tak fantastycznego. Dużo się nauczyliśmy, nawiązaliśmy wiele kontaktów. To była niesamowita przygoda, która mam nadzieję zainspiruje nas do kolejnych filmowych działań w naszej szkole – powiedziała opiekunka grupy.

Inf. Katarzyna Spiżak

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Piątek
Wrzesień 2019
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Eustachego, Faustyny, Renaty