AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Wszystko jest poezją

Rozrywka i kultura

Festiwal „Wszystko jest poezją” odbędzie się już po raz 26. w Ostrowie Wielkopolskim. To, czego możemy się spodziewać wraz z pełnym kalendarzem imprez znajdziecie poniżej.

Przed nami kilka dni głębokich refleksji, autentycznych emocji i wspaniałych kreacji artystycznych. Festiwal „Wszystko jest poezją” trwale zapisał się w pejzażu kulturalnym naszego regionu.  To nie tylko ogrom pracy organizatorskiej, ale także dbałość o jak najlepszy dobór repertuaru, zaproszenie artystów zarówno wielkiej miary, jak i promowanie artystów debiutujących w swoich dziedzinach, koncerty, recitale, spotkania autorskie, Turniej Jednego Wiersza. Nieprzerwanie od 1992 r. w Ostrowie Wielkopolskim co roku pojawiają się najwspanialsi twórcy i wykonawcy poezji.

Poniżej prezentujemy kompletny kalendarz imprez organizowanych w ramach festiwalu.

Czwartek, 04.10.

18.00 / MAŁGORZATA LAZAREK Nakaz wstępu / wernisaż

Małgorzata mówi o sobie: „Urodziłam się w czasach, kiedy nie było jeszcze komputerów, a ludzie porozumiewali się za pomocą słów, czasami pisali listy na papierze lub okazjonalnie dzwonili do siebie za pomocą czarnych lub szarych telefonów. Rysowałam ciągle czymkolwiek i na czymkolwiek się dało. Ciągle malowałam, kolorowałam ilustracje w książkach i czasopismach. Naturalnym był wybór Liceum Plastycznego, a potem Akademii Sztuk Pięknych – spędziłam tam cudowne lata. Dzisiaj rysuję, maluję – nie zamykam się w jednej formie wypowiedzi plastycznej.”


19.00 / BENEFIS JACKA CYGANA CHWYTAJ DZIEŃ

Ten wybitny autor tekstów piosenek, a także poeta, prozaik i librecista nie tylko posłucha, jak ostrowianie interpretują jego utwory, ale też opowie o kulisach ich powstania, o swoich artystycznych przygodach i o bujnym życiu artysty. Każdy, kto zasiądzie na widowni, przekona się, że Jacek Cygan to nie tylko wyśmienity autor, ale też świetny gawędziarz, który sypie anegdotami, jak z rękawa.

 Piątek, 05.10.

19.00 / PO-tyczki aforystów - prezentacja WIELKOPOLSKIEGO ODDZIAŁU LITERATÓW POLSKICH
Struna Orficka / rozstrzygnięcie konkursu

19:00 / MARTA HONZATKO Nie dokazuj miły, nie dokazuj... / koncert

Koncert ten to sentymentalna podróż przez życie utkana z piosenek Marka GRECHUTY, Agnieszki OSIECKIEJ, Grzegorza TURNAUA, Jana WOŁKA, Kazika STASZEWSKIEGO w energetycznych i nowatorskich interpretacjach MARTY HONZATKO. Czasem wzruszający, czasem zabawny, czasem melancholijny koncert, który nikogo nie zostawi obojętnym. 
 

 Sobota, 06.10.

11.00 / Turniej Jednego Wiersza


19.00 / TEATR ATENEUM Sceny niemalże małżeńskie Stefanii Grodzieńskiej

Zapowiada się wieczór teatralny wywodzący się z kabaretu literackiego, oparty na felietonach, monologach, zabawnych dialogach i bogatej biografii humorystki – jak sama siebie nazywała – a także twórczości satyrycznej i pięknych piosenkach Jej męża Jerzego Jurandota. Ten spektakl to satyra i liryka, groteska, pure-nonsens i abstrakcyjny żart. To Pani Stefania – zawsze niepoprawnie młoda – sprawia, że możemy uśmiać się do łez i… wzruszyć do łez.


20.30 / JAN KLÓSAK / koncert

Swoją muzykę określa jako coś z pogranicza alternatywy i klasycznego rocka gitarowego. W jego utworach można wyczuć inspirację Tomem Waitsem, Lou Reedem, czy Johnem Porterem. Sam określa siebie jako miłośnika zabawy formą i szukania treści w najciemniejszych zaułkach wersów. Styl jego tekstów czasami przypomina bardziej wiersze niż ogólnie rozumiane piosenki.


21.00 / MIKROMUSIC / koncert

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub art pop.

 Niedziela, 07.10.

18.00 / Lżejszy od fotografii - o Grzegorzu Ciechowskim  - spotkanie promocyjne książki - PIOTR STELMACH (Program 3 PR), LESZEK BIOLIK (ex Republika), TOMASZ GRUCHOT

„Gdzie oni są? Ci wszyscy moi przyjaciele?” – śpiewał w utworze pt. „Biała flaga” Grzegorz Ciechowski, lider zespołu Republika i ikona polskiego rocka, który zmarł niespodziewanie w 2001 r. Teraz wszystkich przyjaciół artysty udało się zebrać w jednej książce pt. „Lżejszy od fotografii. 

20:00 / DARIA ZAWIAŁOW / koncert

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Przebojem weszła na polski rynek muzyczny. Jej znaki szczególne to wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Zadebiutowała w Opolu, gdzie zaprezentowała swój singiel „Malinowy Chruśniak” i zdobyła Nagrodę im. Anny Jantar – Opolską Karolinkę. 

Foto i info: OCK

REKLAMA
Julia Latajka

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

16
Sobota
Luty 2019
Luty
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Danuty, Daniela, Juliany